Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Šibenik ‘srušio’ Slaven Belupo već u prvih 15 minuta

Iako je trener Tomislav Stipić naglašavao da je njegova momčad dosta umorna, najavio je da u Šibenik idu po pobjedu ili barem po remi.

Nažalost, Farmaceuti su pali već u uvodnom dijelu utakmice. Šibenik je poveo u 8. minuti. Efektno je poentirao petom Deni Jurić nakon dodavanja Marija Čurića.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Po lijevoj strani probio je Jurić, kapetan Farmaceuta Goran Paracki nije ga uspio sustići. Strijelac prvog gola na utakmici odigrao je povratnu loptu za Čurića, a ovaj je s nekih 17 metara neobranjivo pucao u donji lijevi kut vratara Ivana Filipovića.

Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić
Trener Slavena Belupa Tomislav Stipić // Foto: NK Slaven Belupo

U 25. minuti vidjeli smo odličan udarac s ruba šesnaesterca raspoloženog Jurića, ali Filipović čudesno brani.

U 32. minuti sjajna prilika za Slaven Belupo, no Knöll pogađa vratnicu. Bačelić Grgić sve je napravio, izbacio “pola obrane”, uposlio Knölla koji nema sreće.

U 44. minuti dvije šanse za Suada Sahitija nakon sjajne kontre domaćina, ali vratar Filipović je prvu skinuo, da bi u drugoj šansi Suad promašio okvir gola.

U nastavku susreta Stipić je napravio svih pet zamjena, probao je prodrmati svoju momčad, no Farmaceuti nisu uspjeli pronaći put do domaće mreže.

Ovom pobjedom Šibenik je sada skočio na šesto mjesto prvenstvene ljestvice s 32 boda, dok je Slaven Belupo pao na sedmo mjesto s 31 bodom. Prekinut je i niz Farmaceuta od šest utakmica bez poraza.

U idućem kolu koprivnički prvoligaš ugostit će zagrebački Dinamo.