Nedjelja, 28. travnja 2024.

Slaven Belupo izgubio od Istre u finalu Arena kupa

Nogometaši Slavena Belupa izgubili su od Istre 1961 rezultatom 2:1 u finalu desetog Arena kupa u Medulinu te su osvojili drugo mjesto.

U prvom dijelu Slaven je igrao protiv vjetra. Prvu priliku propustio je Mioč u 16. minuti.

Erceg je nakon pola sata igre kaznio pogrešku obrane Farmaceuta, da bi u 43. minuti Mioč izjednačio udarcem s 12 metara.

Istra je do kraja poluvremena postigla i drugi pogodak preko Čalušića i to je bio konačni rezultat. U nastavku je priliku imao Pllana, no tukao je glavom pored vratnice.

Istra je tako osvojila Arena kup, dok je Slaven zauzeo drugo mjesto.

Time su Farmaceuti okončali pripreme u Medulinu te se vraćaju u Koprivnici, a u petak u 17 sati slijedi im gostovanje u Varaždinu.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 1:2 (1:2)
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec (od 46. Krušelj), Boras (od 65. Međimorec), Pllana, Štefulj – Mioč, Agbekpornu (od 80. Hlevnjak), Lepinjica (od 42. Liber) – Šakota (od 65. Martinaga), Štrkalj (od 65. Ortiz), Caimacov (od 80. Qestaj).
TRENER: Roy Ferenčina.
ISTRA 1961: Kunšt, Koski, Blagojević, Ćuić, Ekong, Douglas, Iovu, Valinčić, Ćalušić, Erceg, Fago. Klupa: Ćorić, Ramić, Ahmeti, Nebyla.
TRENER: David Catala.
STRIJELCI: 0:1 Erceg (30), 1:1 Mioč (43), 1:2 Ćalušić (45).