Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

[VIDEO] Slaven Belupo odličnom igrom srušio Osijek i prekinuo negativan niz

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su u sklopu 10. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige ugostili momčad Osijeka.

Obje momčadi nalazile su se u rezultatskoj krizi u posljednje vrijeme, a znatno bolje utakmicu je otvorio Slaven koji je odigrao uvjerljivo najbolje prvo poluvrijeme u cijelom prvenstvu.

Nizala je momčad Roya Ferenčine napade i prilike, ali lopta nije htjela u gol. Hoxha je u 2. minuti pogodio vratnicu, nakon toga Štrkalj je dvaput iz blizine bio neprecizan, da bi u 22. minuti zicer Mioča sjajno obranio Malenica.

Vratar Osijeka zaustavio je i snažan udarac Hoxhe, a u sudačkoj nadoknadi Guedes je matirao vlastitog vratara nakon ubačaja Boseca. Međutim, suci su poništili pogodak jer je Agbekpornu u početku akcije igrao rukom.

Vodstvo Slavena Belupa ipak je stiglo u 54. minuti kad je Štrkalj uposlio Benedika Mioča koji je ušao u kazneni prostor i smjestio loptu pod gredu nemoćnog Malenice.

Do kraja je Osijek ostao bez prave prilike, dok je Hoxha u još dva navrata opasno zaprijetio, no Malenica je odlično branio.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će u petak ugostiti momčad Varaždina.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 1:0 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 708. Sudac: Čulina (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu – Liber (od 66. Šakota), Mioč, Hoxha (od 90+3. Hlevnjak) – Štrkalj (od 82. Ortiz).
OSIJEK (4-3-2-1): Malenica – Guedes (od 77. Oremović), Manev, Duarte, Drambajev (od 46. Gržan) – Fiolić (od 57. Nejašmić), Brlek, Garmaš (od 46. Lovrić) – Bukvić (od 73. Živković), Caktaš – Mierez.
TRENER: Stjepan Tomas.
STRIJELAC: 1:0 Mioč (54).

PAROVI 10. KOLA: Varaždin – Gorica 1:0, Slaven Belupo – Osijek 1:0, Rudeš – Rijeka (nedjelja, 15.15), Hajduk – Dinamo (nedjelja, 18.00), Istra 1961 – Lokomotiva (ponedjeljak, 18.00).