Subota, 20. travnja 2024.

Slaven Belupo u finalu Memorijala Blage Zadre u Vukovaru

U Vukovaru je danas poslijepodne odigrana i druga polufinalna utakmica Memorijalnog turnira ‘Blago Zadro’.

Slaven Belupo je bio bolji od domaćina Vukovara ’91, člana Prve NL, rezultatom 3:2.

”Slavenaši su u 32. minuti vodili s 2:0, mrežu domaćina pogađali su Hoxha i Kocijan, no Vukovar se do kraja prvog poluvremena uspio vratiti i golovima Pelka i Mustedanagića stigao do 2:2. U drugom poluvremenu naša je momčad preko Matejaša stigla do novog vodstva i pobjede”, izvijestio je koprivnički klub.

U prvom polufinalu Široki Brijeg je svladao Osijek rezultatom 3:2.

U nedjeljnom finalu od 16 sati sastaju se Široki Brijeg i Slaven Belupo, dok će od 13 sati za treće mjesto igrati Osijek i Vukovar ’91.

Turnir se igra u čast general-bojnika Blage Zadre, jednog od najvećih heroja Domovinskog rata, zapovjednika obrane Borova Naselja, koji je poginuo 16. listopada 1991. godine braneći Vukovar.

SLAVEN BELUPO: Ivan Čović, Marko Martinaga, Arber Hoxka, Robert Mudražija, Gabrijel Eskinja, Zoran Kvržić, Mateo Kocijan, Josip Mihelić, Filip Krušelj, Benedik Mioč, Arb Manaj. PRIČUVE: Antun Marković, Matko Zirdum, Luka Branšteter, Mario Marina, Said Behram, Jakov Bašić, Ivan Matejaš, Fran Žuškin, Emanuel Mađarić, Marko Žuljević, Eric Riđan, Filip Hlevnjak, Boras Marco. TRENER: Zoran Zekić.