Slaven Belupo u Koprivnici dvaput vodio i na kraju osvojio samo bod protiv Osijeka

Osijek se bori za naslov prvaka, a Slaven Belupo za opstanak

U nedjelju je u 28. kolu Prve HNL Slaven Belupo u Koprivnici ugostio Osijek. Važna je to bila utakmica za obje ekipe. Naime, Osijek se bori za naslov prvaka, a Slaven Belupo za opstanak.

Zanimljiva utakmica na kraju je završila rezultatom 2:2. Slaven Belupo odigrao je odlično i tek je momčadi Tomislava Stipića nedostajalo malo sreće i preciznosti za sva tri boda protiv Osijeka.

Trener Stipić u ovom susretu nije mogao računati na ozlijeđene Bačelića Grgića i Mlinara, a zbog tri žuta kartona izostali su Božić i Bosec. U odnosu na utakmicu s Hajdukom u Splitu, mjesto u prvih 11 zauzeli su Apau i Bogojević.

U prvih 10 minuta vidjeli smo tri udarca iz daljine. Bočkaj je pokušao za Osijek, a Glavčić dva puta za Slaven Belupo. U 11. minuti Lulić je idealno uposlio Knolla koji ne koristi idealnu situaciju jedan na jedan s Ivušićem. Poslao je loptu pokraj vratnice. U 36. minuti utakmice koprivnička je momčad stigla u zasluženo vodstvo. Izvrsnu su akciju odigrali Lulić, Knoll i Bogojević koji je zakucao iskosa s desne strane loptu u suprotni kut golmana Ivušića za 1:0. Minutu kasnije pokušaj Glavčića s 20-ak metara obranio je golman Osijeka. U 41. minuti još je jednom gol gostiju spasio Ivušić. Ovog puta je izvrsnom reakcijom obranio opasan udarac Knolla. Osijek je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Žaper pogodio za 1:1.

U novo vodstvo koprivnička je momčad stigla u 52. minuti. Krstanović je savršeno spustio glavom za Knolla koji ovog puta ne griješi u idealnoj situaciji i zabija za 2:1. Nekoliko minuta kasnije Knoll je još jednom pokušao prevariti Ivušića, ovog puta iz daljine, no siguran je bio vratar Osijeka. U 64. minuti Bohar je opasno pucao nakon jedne kontre gostiju, no pogodio je samo vanjski dio mreže. Pet minuta kasnije praktički ‘copy-paste’ akcija drugog gola Slavena, ali ovog puta Knoll nije precizan. U 71. minuti 2:2. Kleinheisler je nakon solo akcije pogodio mrežu gola Filipovića. Pokušao je Krstanović glavom nedugo nakon toga, no nije bio precizan. Odgovorio je Bočkaj s druge strane. Rezultat se nije mijenjao. U 90. minuti Lulić je imao veliku priliku, ali Ivušić je još jednom spasio Osijek.

Slaven Belupo je sada s 27 bodova skočio na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

11. travanja 2021. – 28. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Osijek 2:2 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Apau, Paracki, Prce – Bogojević (od 78. Hyunwoo), Lulić, van Bruggen, Glavčić, Goda – Krstanović (od 89. Delić), Knoll (od 74. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

NK OSIJEK: Ivušić – Lončar (od 62. Erceg), Škorić, Čeberko – Silva, Žaper, Vuković (od 62. Jugović), Bočkaj – Kleinheisler – Mierez, Santini (od 62. Bohar). Trener: Nenad Bjelica.

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split) i Jakov Titlić (Potravlje).

VAR: Mario Zebec (Cestica), AVAR: Borut Križarić (Čakovec).

Delegat: Ante Podnar (Gospić).

Kontrolor: Alen Gerek (Zabok).

Strijelci: 1:0 Bogojević 36′, 1:1 Žaper 45′, 2:1 Knoll 52′, 2:2 Kleinheisler 72′

Žuti karton: van Bruggen 50′, Paracki 55′, Prce 60′ (Slaven Belupo); Silva 19′ (Osijek)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Osijek)