Slaven Belupo u pravoj golijadi osvojio bod kod Dinama na Maksimiru

Dinamo je i dalje na vrhu ljestvice HNL, a Slaven Belupo se još više odvojio od posljednjeplasirane Istre i polako grani prema sredin

U petom kolu Prve HNL Dinamo i Slaven Belupo remizirali su rezultatom 3:3!

Sjajna utakmica na Maksimiru. Već nakon 32 sekunde poveli su Koprivničanci golom Etoundija nakon lošeg dodavanja Dinamovih braniča.

Nije se dugo čekalo na odgovor Modrih. On je došao u obliku Marija Gavranovića koji je u nekoliko minuta zabio dva gola te je u osmoj minuti na semaforu već pisalo 2:1 za Dinamo, pišu 24sata.

Već tada imali smo pravi spektakl pred sobom, iako pun grešaka obrane, kao i golmana. Dinamov čuvar mreže Zagorac u nekoliko je navrata bio jako nesiguran…

U 22. minuti Moharrami je s leđa napravio potpuno nepotreban start i skrivio penal koji je zabio Krstanović te tako izjednačio na 2:2.

S tim rezultatom otišlo se i na predah, iako je bilo još šansi s obje strane, a u nastavku je, očekivano, bilo još golova.

U 68. minuti Gavranović briljantno petom dodaje Majeru koji s lakoćom matira golmana Filipovića koji je imao nekoliko maestralnih obrana. No, nismo dugo čekali ni na odgovor Belupa ovaj put. Pet minuta kasnije Knöll se lijepo namjestio na ubačaju na drugoj vratnici te glavom izjednačio za 3:3.

Slaven Belupo je u sudačkoj nadoknadi ostao bez Zirduma koji je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja u kontri.

Dinamo je i dalje na vrhu ljestvice HNL, a Slaven Belupo se još više odvojio od posljednjeplasirane Istre i polako grabi prema sredini.

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 3:3 (2:2)

GNK DINAMO: Zagorac – Moharrami (od 46. Stojanović), Theophile, Gvardiol, Daničić – Ademi (od 66. Kastrati), Jakić, Majer – Tolić (od 66. Ivanušec), Gavranović, Oršić (od 84. Andrić). Trener: Zoran Mamić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – van Bruggen (od 46. Zirdum), Paracki, Soldo – Bogojević, Glavčić (od 90. Prce), Bačelić Grgić, Mlinar (od 70. Knoll) – Krstanović (od 58. Jeffren), Etoundi (od 70. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin), Jakov Titilić (Hrvace)

VAR: Igor Pajač (Zelina), AVAR: Bojan Zobenica (V. Gorica).

Delegat: Ante Podnar (Gospić)

Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Etoundi 1′, 1:1 Gavranović 4′, 2:1 Gavranović 8′, 2:2 Krstanović 22′, 3:2 Majer 69′, 3:3 Knoll 74′

Žuti karton: Theophile 32′, Stojanović 71′, Jakić 76′ (Dinamo); van Bruggen 33′, Mlinar 39′, Glavčić 67′, Zirdum 77′, 89′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Dinamo); Zirdum 89′(Slaven Belupo)

Zagreb GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 3:3