Petak, 3. svibnja 2024.

Slaven Belupo u prijateljskoj utakmici remizirao s Celjem

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su u Sloveniji odigrali i treću prijateljsku utakmicu u sklopu ljetnih priprema.

Na stadionu Z’Dežele u Celju remizirali su s domaćim Celjem, drugoplasiranom momčadi slovenskog prvenstva, rezultatom 2:2.

Celje je u sedmoj minuti povelo iz brze kontre koju je u 1:0 pretvorio Matko. Isti je igrač devet minuta kasnije zabio za 2:0.

U 20. minuti Marina je snažno odapeo loptu s 20-ak metara i pogodio pod gredu za 2:1. Do kraja poluvremena Slaven je mogao i do izjednačenja, no Mioč je iz kaznenog udarca pogodio gredu.

Na startu drugog poluvremena Crnac i Mioč bili su blizu izjednačujućih pogodaka, ali njihovi udarci iz odličnih situacija prošli su tik pokraj vratnice.

Konačnih 2:2 postavio je Mađarić koji je u 81. minuti oteo jednu loptu u visokom pritisku i s 15 metara lijepo pogodio u ‘malu mrežicu’ za 2:2.

CELJE – SLAVEN BELUPO 2:2 (2:1)
CELJE: Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Ajhmajer, Kouter, Zabukovnik, Popović, Bobičanec, Matko, Ikwuemesi. Klupa: Rozman, Nemanič, Ljutić, Bilyi, Bandaogo, Vrbanec, Bajde, Mačak, Džumhur, Svetlin.
TRENER: Roman Pylypchuk.
SLAVEN BELUPO: Sušak (od 46. Marković) – Hlevnjak (od 60. Bosec), Međimorec (od 60. Boras), Račić, Martinaga – Mioč, Marina, Kocijan (od 65. Mađarić) – Crnac (od 70. Šakota), Manaj (od 85. Mrdaković), Hoxha.
TRENER: Ricardo Moniz.
STRIJELCI: 1:0 Matko (7), 2:0 Matko (16), 2:1 Marina (18), 2:2 Mađarić (81).