Subota, 4. svibnja 2024.

[FOTO] ŠOK U KOPRIVNICI U finišu utakmice Slaven Belupo poražen od Gorice

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Hajduka

Nakon remija u Osijeku bez pogodaka, u drugom kolu Prve HNL Slaven Belupo ugostio je u subotu Goricu, koja je u Koprivnicu stigla osokoljena velikom 5:1 pobjedom u Varaždinu.

Ovaj susret počeo je malom svečanošću. Naime, nakon 23 godine provedene u klubu, doktor Eduard Rod protiv Gorice posljednji je put sjedio na klupi koprivničke momčadi. Zbog obujma posla kojeg obavlja, više neće biti na utakmicama Slavena Belupa, ali, kako je sam rekao, zauvijek će ostati veliki navijač koprivničkog prvoligaša. Prigodan poklon uručio mu je tehnički direktor kluba Robert Kerovec te mu se zahvalio za sve što je učinio za klub.

Prvo poluvrijeme igralo se čvrsto. Bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali mreže su mirovale do druge minute sudačke nadoknade.

Tada je Paracki oteo loptu Goričanima na sredini igrališta, dodao do Etoundija koji pronalazi slobodnog Glavčića, a ovaj je majstorski poentirao za vodstvo Farmaceuta.

Valja istaknuti da je domaći trener Tomislav Stipić u 38. minuti umjesto Knolla u igru ubacio napadača Krstanovića i to se pokazalo kao jako dobar potez jer je Slaven Belupo od tada postao puno opasniji po gol Gorice.

U nastavku susreta Gorica je sve karte bacila na napad i to im se isplatilo u 86. minuti kada je mrežu Filipovića pogodio Mudrinski.

Šteta, jer bilo je prilika za domaćina da i poveća vodstvo, ali ponajprije Bogojević i Krstanović nisu bili precizni.

Nažalost po domaćina, Mudrinski je u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio glavom za pobjedu gostiju nakon asistencije Dvornekovića.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Hajduka. Utakmica na Poljudu igrat će se u subotu s počekom u 20.05 sati.