Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Što možemo očekivati od Slavena Belupa u završnici sezone?

Situacija je daleko od idealne, Slaven Belupo već osam utakmica u Prvoj HNL ne zna za pobjedu, spominju se i sve veći financijski problemi, a novi direktor Aleksandar Aleksovski tek se upoznaje sa situacijom u klubu

Nogometaši Slavena Belupa reprezentativnu stanku iskoristili su za odigravanje dviju prijateljskih utakmica.

Najprije su u petak minimalnim rezultatom svladali Dubravu, drugoligaša iz Zagreba.

Jedini pogodak na susretu bio je eurogol Liklina iz slobodnog udarca sredinom prvog poluvremena. Obje su momčadi do kraja utakmice utakmice imale nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, no nedostajalo im je malo preciznosti.

Već u subotu Farmaceuti su istim rezultatom pobijedili i slovenskog prvoligaša Muru.

U prvih 45 minuta mreže su mirovale, iako su obje momčadi opasno prijetile. Knollova dva pokušaja iz idealnih situacija obranio je golman Mure Obradović, dok je odličan udarac Krstanovića iz daljine otišao tik iznad grede. Gosti su zaprijetili u završnici prvog poluvremena, ali je Filipović vrhunskom reakcijom spasio svoj gol.

Baš kao i protiv Dubrave, Slaven Belupo do gola je došao iz slobodnog udarca. U 65. minuti Glavčić je precizno naciljao s 20-ak metara i pogodio za 1:0 protiv trećeplasirane momčadi slovenskog prvenstva. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

Koprivnica, 26. ožujka 2021.

Slaven Belupo – Dubrava 1:0 (1:0)

Slaven Belupo: Čović, Paracki, Turanjanin, Gamarra, Etoundi, Prce, Liklin, Ghuhyeong, Apau, Bogojević, Delić. Klupa: Filipović, Mađerić, Krstanović, Vuić, Goda, Marijanović, Ganžulić, Tomić, Perić.

Dubrava: Mustapić, Musa, Cerovec, Alghoul, Mudražija, Fruk, Boršić, Srbljinović, Fintić, Džaferović, Ibiš. Klupa: Idama, Jurić, Čolić, Kauzlerić, Pablo, Dučkić, Naglić, Domić, Maglica, Jung, Domgjonaj.

Suci: Luka Karlovčan, Miodrag Plantak, Matej Mađerić

Strijelci: 1:0 Liklin 32′

Koprivnica, 27. ožujka 2021.

Slaven Belupo – Mura 1:0 (0:0)

Slaven Belupo: Filipović – Božić, Apau (od 46. Turanjanin), Prce (od 60. Goda) – Bosec, Julardžija, van Bruggen, Glavčić (od 80. Liklin), Gamarra (od 60. Bogojević) – Knoll (od 46. Iličić), Krstanović (od 60. Etoundi). Trener: Tomislav Stipić.

Mura: Obradović, Karničnik, Lovrić, Maruško, Pucko, Kozar, Ouro, Bobičanec, Klepač, Šturm, Maroša. Klupa: Zalokar, Mandić, Žižek, Kous, Travner, Karamarko, Đurak, Cipot. Trener: Ante Šimundža.

Suci: Ivana Martinčić, Sanja Rođak Karšić, Maja Petrović

Strijelci: 1:0 Glavčić 65′

Osim zaostale utakmice protiv Hajduka u Splitu (7. travnja), Farmaceute do kraja prvenstva u Prvoj HNL redom očekuju Varaždin vani (2. travnja), Osijek doma, Gorica vani, Hajduk doma, Šibenik vani, Dinamo doma, Lokomotiva vani, Rijeka doma, Istra vani i Varaždin doma. Sve samo ne lagani raspored.

Situacija je daleko od idealne, Slaven Belupo već osam utakmica u Prvoj HNL ne zna za pobjedu, spominju se i sve veći financijski problemi, a novi direktor Aleksandar Aleksovski tek se upoznaje sa situacijom u klubu. Trener Tomislav Stipić pod sve većim je kritikama navijača i pitanje je kako će to sve izgledati u finišu sezone.

Svi kojima je Slaven Belupo u srcu ipak se nadaju da će sve dobro završiti što se tiče ostanka u ligi, a onda treba napraviti jedan pravi remont na svim razinama i krenuti jednim novim putem, putem stabilnosti i puno kvalitetnijih rezultata.