Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

SuperSport HNL: Arbër Hoxha spasio Slaven Belupo od poraza u Varaždinu

U petak je u Varaždinu odigrana prva utakmica 2. kola SuperSport HNL-a između domaćeg Varaždina i koprivničkog Slavena Belupa.

Obojica trenera napravila su nekoliko promjena u odnosu na utakmice 1. kola, no za Slaven je scenarij bio sličan kao u Osijeku.

Naime, već u 5. minuti Mitrovski je iz slobodnog udarca krasno pogodio rašlje vratara Markovića i izazvao euforiju na vrlo dobro ispunjenoj zapadnoj tribini Varteksova stadiona.

Pokušao je Slaven uzvratiti preko Hoxhe koji iz blizine nije bio precizan, a u 28. minuti ponovno su ustali domaći navijači. Fran Brodić je nakon odličnog solo prodora s 18 metara pogodio za 2:0.

Marković je s dvije odlične obrane udaraca Šege i Brodića ostavio svoju momčad u igri, no malo je to vrijedilo jer su njegovi kolege u napadačkim akcijama uglavnom bili bezopasni.

Ipak, u završnici je Arbër Hoxha spasio Moniza od drugog poraza. Prvo je nakon lijepe akcije matirao Zeleniku za 2:1, da bi nakon toga izborio kazneni udarac kojeg je skrivio Kolarić, a u izjednačenje pretvorio Slavenov kapetan Benedik Mioč.

U sljedećem kolu Varaždin gostuje kod Lokomotive, dok Slaven Belupo dočekuje Rudeš.

Pogotke s utakmice možete pogledati na Tportalu.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 2:2 (2:0)
VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 1807. Sudac: Čulina (Zagreb).
VARAŽDIN: Zelenika – Kolarić, Jelenić, Pellumbi, Boršić – Pilj (od 72. Lusavec), Belcar (od 89. Pajić) – Mitrovski (od 72. Banovec), Brodić, Šego (od 89. Vuk) – Vukušić (od 69. Domjanić).
TRENER: Mario Kovačević.
SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Račić (od 80. Boras), Međimorec, Martinaga – Mioč, Marina, Mađarić (od 56. Hlevnjak) – Crnac, Ortiz (od 87. Manaj), Hoxha.
TRENER: Ricardo Moniz.
STRIJELCI: 1:0 Mitrovski (5), 2:0 Brodić (28), 2:1 Hoxha (81), 2:2 Mioč (86-11 m).

PAROVI 2. KOLA: Varaždin – Slaven Belupo 2:2, Gorica – Lokomotiva (subota, 18.45), Istra 1961 – Dinamo (subota, 21.00), Rudeš – Osijek (nedjelja, 18.45), Hajduk – Rijeka (nedjelja, 21.05).