SUPERSPORT HNL Hajduk izgubio u Osijeku, Livaja zabio ‘Panenku’

U nedjelju navečer u Osijeku je odigrana posljednja utakmica 7. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Osijek je prekinuo seriju utakmica bez pobjede te je slavio rezultatom 2:1.

Momčad Nenada Bjelice povela je pogotkom Marina Leovca u 23. minuti, a u 41. je Dion Drena Beljo iz kaznenog udarca povisio na 2:0.

Najboljem igraču Hajduka Marku Livaji prošle je noći otac poginuo u prometnoj nesreći, ali je on s kapetanskom vrpcom predvodio Bijele u Gradskom vrtu.

Livaja je u 72. minuti smanjio na 2:1 ‘Panenkom’ s bijele točke, a gostima VAR nije priznao dva pogotka. U 10 minuta sudačke nadoknade bilo je uzbudljivo, ali bez promjene rezultata.

Osijek je drugom ovosezonskom pobjedom pobjegao sa začelja.

U ranijem terminu Dinamo je u Šibeniku slavio s 2:1 pogocima Ivanušeca te Petkovića iz kaznenog udarca, za domaće je zabio Mina.

10. Gorica 6 1 2 3 6 9 -3 5

REZULTATI 7. KOLA: Gorica – Istra 1961 0:2, Lokomotiva – Slaven Belupo 0:1, Rijeka – Varaždin 1:2, Dinamo – Šibenik 1:2, Osijek – Hajduk 2:1.
PAROVI 8. KOLA: Dinamo – Rijeka (2. IX. u 20.00), Varaždin – Gorica (3. IX. u 18.55), Osijek – Šibenik (3. IX. u 21.05), Istra 1961 – Lokomotiva (4. IX. u 18.55), Hajduk – Slaven Belupo (4. IX. u 21.05).