SuperSport HNL: Slaven Belupo izgubio od Rijeke, Europa sve dalje od Koprivnice

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Gorice, a Rijeka dočekuje Istru 1961

U Koprivnici je u ponedjeljak odigrana posljednja utakmica 32. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i Rijeke.

Farmaceuti su upisali drugi ovogodišnji domaći poraz i tako smaniili izglede za plasman u Konferencijsku ligu, kojoj je pak Rijeka sve bliže.

Gosti su poveći već u 1. minuti, Ampem je iskoristio dugu loptu Smolčića koja je prevarila domaću obranu, prošao Suška i pogodio u praznu mrežu nakon samo 37 sekundi igre na Apašu.

U 20. minuti već je bilo 0:2. Iz slobodnog udarca tukao je Banda, Sušak je loptu odbio, a Hodža je iz gužve pogodio za 0:2.

Na početku nastavka Zekić je umjesto Crnca i Manaja uveo Peroševića i Krstanovića i zaigrao s četvoricom u obrani, a njegova momčad se ekspresno vratila u utakmicu.

Nakon lijepe akcije Mudražije i Boseca, Krstanović je zabio svoj 123. gol u HNL-u i smanjio rezultat na 1:2.

Ipak, pobjedu je gostima osigurao Frigan golom u 79. minuti na asistenciju Grgića.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Gorice, a Rijeka dočekuje Istru 1961.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:3 (0:2)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 1313. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec).
SLAVEN BELUPO (3-4-3): Sušak – Božić, Kocijan, Soldo – Bosec, Mioč, Mudražija, Martinaga – Crnac (od 46. Perošević), Manaj (od 46. Krstanović), Hoxha (od 77. Talys).
TRENER: Zoran Zekić.
RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga (od 75. Krešić), Galešić, Smolčić, Goda – Hodža, Banda (od 75. Selahi) – Ampem (od 62. Grgić), Liber (od 62. Janković), Djouahra – Frigan (od 84. Obregon).
TRENER: Sergej Jakirović.
STRIJELCI: 0:1 Ampem (1), 0:2 Hodža (20), 1:2 Krstanović (47), 1.3 Frigan /79).

REZULTATI 32. KOLA: Istra 1961 – Šibenik 3:0, Varaždin – Osijek 1:3, Hajduk – Dinamo 0:0, Lokomotiva – Gorica 2:2, Slaven Belupo – Rijeka 1:3.

PAROVI 33. KOLA: Šibenik – Varaždin (petak, 18.00), Gorica – Slaven Belupo (subota, 17.00), Rijeka – Istra 1961 (subota, 19.10), Osijek – Dinamo (nedjelja, 17.00), Lokomotiva – Hajduk (nedjelja, 19.20).