SuperSport HNL: Slaven Belupo ostao praznih ruku na Šubićevcu

Slaven Belupo je u utorak gostovao kod Šibenika na Šubićevcu u prvoj utakmici 31. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Domaćin je puno odlučnije ušao u utakmicu, nizao je šanse i pogotke. Gosti su na trenutke izgledali nemoćno i tromo, pojedinci kao da su po kazni nastupili na Šubićevcu.

Prije vodećeg pogotka Šibenik je dvaput pogodio vratnicu, prvo Dolček u 18. minuti, potom Špeljak u 22. minuti.

Sušak se nakon duljeg vremena vratio na Slavenova vrata i obranio udarce M. Solde i Dolčeka, a na drugoj strani zaprijetili su Mudražija i Hoxha, no Rogić se nije dao iznenaditi.

U završnici prvog poluvremena Šibenik je postigao dva pogotka. U 41. minuti ispao je Hlevnjak, Dolček je poslao povratnu loptu, a Špeljak je pogodio nebranjeni dio mreže za svoj prvijenac u HNL-u.

Tri minute kasnije Kocijan nije uspio blokirati Špeljaka koji je zabio i svoj drugi gol. Imao je trener Zoran Zekić što za reći svojim igračima u svlačionici…

U drugom poluvremenu Arai je u 58. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu, potom je u 64. minuti Jambor fino tukao iz voleja, no Rogić je obranio.

U 66. minuti Mioč je izgubio loptu na centru, a Špeljak je uposlio Araija koji je precizan za 3:0.

Nadu je Farmaceutima vratio Manaj koji je u 73. minuti nakon asistencije Hoxhe zaobišao Rogića i pogodio praznu mrežu za 3:1.

Ipak, ovaj put nije bilo snage za potpuni povratak kao u prošlom kolu protiv Osijeka…

U sljedećem kolu Zekićeva momčad 1. svibnja u Koprivnici dočekuje Rijeku.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 3:1 (2:0)
ŠIBENIK – Stadion Šubićevac. Gledatelja 517. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace).
ŠIBENIK (4-3-3): Rogić – Kvržić, Perić, Đorić, Mina (od 56. Mesa) – Pozo (od 80. Hiroš), M. Soldo (od 90. Matić), Čanađija – Arai, Špeljak (od 90. Knežević), Dolček (od 80. Radonjić).
TRENER: Damir Čanadi.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Hlevnjak (od 78. Krušelj), Kocijan, V. Soldo, Talys – Mioč (od 78. Bošnjak), Jambor – Crnac (od 68. Perošević), Mudražija (od 82. Mihalić), Hoxha – Krstanović (od 68. Manaj).
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Špeljak (41), 2:0 Špeljak (45), 3:0 Arai (66), 3:1 Manaj (73).

PAROVI 31. KOLA: Šibenik – Slaven Belupo 3:1, Osijek – Istra 1961 (srijeda, 15.00), Dinamo – Varaždin (srijeda, 17.10), Gorica – Hajduk (srijeda, 19.10), Rijeka – Lokomotiva (četvrtak, 18.00).