SuperSport HNL: Slaven Belupo poražen u Puli unatoč igraču više u drugom poluvremenu

U Puli je u nedjelju navečer odigrana posljednja utakmica 14. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Istre 1961 i Slavena Belupa.

Domaćin je već u 9. minuti stigao do vodstva, a strijelac je bio bivši Slavenov igrač Frano Mlinar koji je pobjegao Borasu i iz blizine poentirao za 1:0.

Prvu pravu priliku imao je Slaven Belupo u 33. minuti kad je Mioč dobro tukao iz slobodnog udarca, ali je vratar Majkić dobro reagirao.

Potkraj prvog poluvremena Ante Majstorović opasno je đonom startao na Šakotu. Sudac Zebec u prvi trenutak mu je pokazao žuti karton, ali je nakon pregleda snimke na VAR-u promijenio svoju odluku i isključio stopera Istre.

Gosti su od početka drugog poluvremena pritisnuli domaćina i stvorili nekoliko prilika. Prijetio je Cascini, potom nakon kornera i Božić, pa Liber, ali promjene rezultata nije bilo.

Uveo je Ferenčina svježe napadače Kamberija i Ortiza, ušao je i Caimacov, u vrh napada u završnici je prebačen i stasiti stoper Boras, ali nije bilo prave ideje kako ugroziti Istrinog vratara.

Zato je ideju imala Istra koja je u prvoj minuti sudačke nadoknade iz kontranapada pogotkom Ante Ercega stigla do prve pobjede u aktualnoj sezoni.

U sljedećem kolu Farmaceuti će u petak od 18 sati u Koprivnici ugostiti Goricu.

SuperSport HNL: Dinamo se u posljednji trenutak spasio od poraza u Varaždinu

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 1:0 (1:0)
PULA – Aldo Drosina. Gledatelja 1094. Sudac: Mario Zebec (Varaždin).
ISTRA 1961: Majkić – Kadušić, Majstorović, Marešić, Douglas – Mlinar (od 85. Čuić), Blagojević, Maurić – Lisica (od 64. Čalušić), Filet (od 64. Erceg), Vuk (od 46. Iovu).
TRENER: David Catala.
SLAVEN BELUPO: Sušak – Međimorec, Boras, Božić, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu (od 46. Cascini) – Liber (od 73. Caimacov), Mioč (od 89. Hlevnjak), Šakota (od 62. Ortiz) – Štrkalj.
TRENER: Roy Ferenčina.
STRIJELCI: 1:0 Mlinar (9), 2:0 Erceg (90+1).
CRVENI KARTON: Majstorović (44 – grub start).

PAROVI 14. KOLA: Lokomotiva – Rijeka 1:1, Gorica – Osijek 3:0, Hajduk – Rudeš 1:0, Varaždin – Dinamo 1:1, Istra 1961 – Slaven Belupo 2:0.