Nedjelja, 28. travnja 2024.

SuperSport HNL: Slaven Belupo pregazio Rijeku na Rujevici!

Na Rujevici je u nedjelju odigrana posljednja utakmica 18. kola SuperSport HNL-a između Rijeke i Slavena Belupa.

Odlično su Farmaceuti odigrali prvo poluvrijeme. Zatvorili su sve prilaze svojim vratima, a u sudačkoj nadoknadi stigli su i do prednosti.

Akciju je pokrenuo Mioč, Hoxha je potom s lijeve strane ubacio u sredinu gdje je Štrkalj prsima spustio za Mioča koji je pokušao uputiti udarac. Nije uspio, no pogodio je Štrkalja koji je smirio loptu i precizno matirao Labrovića za 0:1.

Rijeka je u nastavku sve karte bacila u napad, dok se Slaven orijentirao na obranu svojih vratiju i kontranapade.

U 70. minuti koprivnička je momčad povećala svoju prednost. Sušak je ispucao loptu, Štrkalj prenio glavom, a Mioč krenuo sam prema vratima Rijeke i efektno prebacio Labrovića za 0:2.

Ubrzo nakon toga stigao je i treći Slavenov pogodak. Bosec je uposlio Caimacova koji je ušao u kazneni prostor i ljevicom smjestio loptu u mreže za velikih 0:3.

Ipak, samo minutu nakon toga pogriješila je Slavenova obrana te je Ivanović u 78. minuti pogotkom za 1:3 vratio nadu domaćinu.

Ipak, od te nade nije bilo ništa. Rijeka se previše otvorila i u 85. minuti otklonjena je neizvjesnost; Caimacov je pronašao Hoxhu koji je izbio sam pred Larbovića i u Miočevom stilu potkopao loptu za 1:4.

Međutim, ni tu nije bio kraj golijade. U 89. minuti lopta se sretno odbila do Obregona koji je zabio za konačnih 2:4.

Slaven je ovom pobjedom s pretposljednjeg skočio na šesto mjesto na ljestvici te će u sljedećem kolu gostovati u Osijeku.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Varaždin i Osijek odigrali su 2:2.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:4 (0:1)
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 5.119. Sudac: Duje Strukan (Split).
RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga (od 65. Obregon), Dilaver, Mitrović (od 79. Galešić), Čabraja (od 57. Radeljić)- Hodža, Banda (od 58. Petrović) – Pašalić, Fruk, Pjaca (od 65. Grgić) – Ivanović.
TRENER: Željko Sopić.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Pllana (od 67. Bosec), Boras, Međimorec, Štefulj – Agbekpornu, Lepinjica – Liber (od 60. Caimacov), Mioč, Hoxha (od 90. Hlevnjak) – Štrkalj (od 90. Šakota).
TRENER: Roy Ferenčina.
STRIJELCI: 0:1 Štrkalj (45+2), 0:2 Mioč (70), 0:3 Caimacov (77), 1:3 Ivanović (78), 1:4 Hoxha (85), 2:4 Obregon (89).

REZULTATI 18. KOLA: Lokomotiva – Hajduk 1:1, Gorica – istra 1961 0:0, Dinamo – Rudeš 1:0, Varaždin – Osijek 2:2, Rijeka – Slaven Belupo 2:4.