Subota, 4. svibnja 2024.

Susjedski derbi: Slaven Belupo s igračem manje do nove pobjede protiv Varaždina

Nogometaši Varaždina i Slavena Belupa u petak su odigrali prvu utakmicu 20. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Gosti iz Koprivnice poveli su u 21. minuti. Lepinjica je presjekao dodavanje Nekića, Mioč je loptu proslijedio na lijevu stranu, a ljevicom je mrežu pogodio mladi Kamerunac Samuel Nongoh.

Varaždin se vratio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Lopta je u ruku pogodila Lepinjicu, a siguran realizator s bijele točke bio je domaći kapetan Igor Postonjski.

Gosti su od 69. minute igrali s čovjekom manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Michael Agbekpornu.

Ipak, i brojčano oslabljeni uspjeli su Farmaceuti ostvariti pobjedu. Drožđek je neoprezno srušio Lepinjicu, a s bijele točke siguran je u 87. minuti bio Benedik Mioč za konačnih 1:2.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:2 (1:1)
VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 1090. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika – Vukčević, Jelenić, Nekić, Boršić – Pilj, Marina, Postonjski – Mitrovski, Vukušić, Poldrugač.
TRENER: Nikola Šafarić.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Pllana, Štefulj – Lepinjica, Agbekpornu – Nongoh, Mioč, Caimacov – Štrkalj.
TRENER: Roy Ferenčina.
STRIJELCI: 0:1 Nongoh (21), 1:1 Postonjski (45+4 – 11 m), 1:2 – Mioč (87-11 m).
CRVENI KARTON: Agbekpornu (69 – drugi žuti).