Srijeda, 24. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska prošla u osminu finala nakon remija s Belgijom!

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru!

Naši nogometaši odigrali su bez pogodaka protiv Belgije, dok je u drugoj utakmici u skupini Maroko s 2:1 svladao Kanadu.

Suparnika ćemo doznati nakon večernjih ogleda Španjolske i Japana te Njemačke i Kostarike.

Slavlje hrvatskih nogometaša
Slavlje hrvatskih nogometaša // Foto: Screenshot HRT2

Engleski sudac Taylor u 15. minuti dosudio je kazneni udarac za Hrvatsku nakon prekršaja Carrasca na Kramariću, no nakon pregleda na VAR-u promijenio je mišljenje jer je u početku akcije Lovren bio u minimalnom zaleđu.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka uz dobru igru Hrvatske, no bez konkretnosti u završnici.

U 60. minuti Vatreni su imali puno sreće nakon što je Lukaku pogodio vratnicu. Dvije minute kasnije Lukaku je glavom iz blizine promašio još jednu veliku priliku, iako je lopta prije ubačaja vjerojatno izašla iz terena.

Petković je u 68. minuti pronašao Modrića čiji je udarac obranio Courtois, suigrač iz Reala.

U 87. minuti još jednom je zaprijetio Lukaku koji je iz blizine tukao pokraj malo pokraj vratnice, a u 90. smo opet opasno živjeli, ali je Livaković uhvatio loptu nakon slabog udarca Lukakua, opet iz velike blizine.

Stisnula je Belgija i u nadoknadi, Gvardiol je sjajno reagirao ispred Lukakua i uskoro je uslijedilo slavlje naših nogometaša.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Detalj s utakmice Hrvatska - Belgija na Svjetskom prvenstvu u Kataru
Detalj s utakmice Hrvatska – Belgija na Svjetskom prvenstvu u Kataru // Foto: Screenshot HRT2

HRVATSKA – BELGIJA 0:0
HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić (od 90+2. Majer) – Kramarić (od 64. Pašalić), Livaja (od 64. Petković), Perišić. IZBORNIK: Zlatko Dalić.
BELGIJA: Courtois – Meunier (od 87. E. Hazard), Alderweireld, Vertonghen, Castagne – Dendoncker (od 72. Tielemans), Witsel – De Bruyne, Mertens (od 46. Lukaku), Carrasco (od 72. Doku) – Trossard (od 58. T. Hazard). IZBORNIK: Roberto Martinez.