Utorak, 23. travnja 2024.

TREĆA ŽNL Drava u derbiju deklasirala Reku, Bilogora razbila Udarnik

U nedjelju su odigrane utakmice 9. kola Treće koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Derbi je odigran u Podravskim Sesvetama, gdje je drugoplasirana Drava ugostila Reku koja je do nedjelje bila vodeća.

Na vrhu je ipak došlo do smjene nakon uvjerljive pobjede Drave koja je deklasirala goste rezultatom 7:0.

Domaći su poveli već u 5. minuti poveli golom Šokca, da bi Tenjeri u 38. i Posavec u 43. minuti povisili na 3:0 do kraja prvog poluvremena.

Gosti su nastavku nisu iskoristili dvije prilike, što je domaćin kaznio s još četiri pogotka. Pogađali su Babić dvaput, te Posavec i Karšić.

Ovom pobjedom NK Drava je ponovo na prvom mjestu s 21 bodom i gol razlikom +26.

Bilogora je u mini-derbiju bila bolja od Udarnika, dok je Rudar iz Botinovca slavio u Rasinji.

Zagorec u Koprivnici nije uspio svladati Mladost iz Carevdara, a Fugaplast je ostao neporažen na gostovanju u Koledincu.

Prigorje je na domaćem terenu bilo bolje od Mladosti iz Velikog Ravena.