Trener Slavena Ricardo Moniz nakon šestice u Osijeku: ‘Ovo nam je bila lekcija’

Nismo imali sreću jer je pet igrača imalo tri-četiri treninga s ostatkom momčadi, veliki je nedostatak što nismo s istom momčadi imali pet tjedana priprema, a to će klasan tim kakav je Osijek iskoristiti, poručio je Ricardo Moniz

Nogometaši Slavena Belupa u prvom kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige u subotu navečer doživjeli su bolan poraz. Na OPUS Areni Osijek je slavio sa 6:1, a jedini pogodak za koprivničku momčad postigao je Crnac.

Nizozemski trener Ricardo Moniz u svojoj je premijernoj utakmici na klupi Farmaceuta na teren od prve minute poslao Suška na golu. Bosec, Međimorec, Račić i Martinaga činili su obrambeni dio ekipe, dok su u veznoj liniji zaigrali Agbekpornu, Mioč i Boras. Napadački tercet činili su Crnac, Ortiz i Hoxha.

Utakmica u Osijeku bila je debi za Račića, Agbekporna i Ortiza koji su krenuli od starta te za Bautistu koji je ušao s klupe.

Domaćin je poveo već 4. minuti kada je Mierez iskoristio pogrešku Suška i s dva metra pogodio za 1:0. Devet minuta kasnije isti je igrač pogodio stativu, a onda je u idućem napadu Agbekpornu pucao opasno s 20 metara, ali tik pokraj vratnice. Osijek je preko Caktaša koji je u 18. minuti pogodio pod gredu jednu povratnu loptu Fućaka stigao do vodstva od 2:0. Rezultat je u 29. minuti smanjio Crnac nakon lijepe kontre koju su pokrenuli Ortiz i Hoxha. Osam minuta kasnije bilo je već 3:1. Fućak je bio najviši nakon jednog centaršuta i glavom povisio vodstvo Osijeka.

Nastavak susreta domaćin je otvorio s tri opasna udarca iz daljine, no Sušak je bio siguran na vratima Slavena Belupa. Bolju igru Osijek je okrunio novim pogotkom u 63. minuti kada je Nejašmić neometan pogodio našu mrežu s 10 metara za 4:1. Do kraja utakmice Osijek je još dva puta tresao koprivničku mrežu, Bukvić je u 71. minuti zabio za 5:1, a Lovrić u 83. za 6:1, dok je Hoxha u 89. propustio realizirati kazneni udarac, stoji u opisu s utakmice u Osijeku na internetskim stranicama koprivničkog kluba.

Slaven Belupo ostat će, dakle, upisan kao momčad koja je otvorila Opus Arenu, iako uspomena Koprivničancima neće biti lijepa.

– Navijači i igrači Osijeka sigurno neće zaboraviti spektakularno otvaranje stadiona, ali nećemo ni mi. Gol Fućka za 3:1 prelomio je utakmicu. Na poluvremenu sam rekao igračima da smo još uvijek u utakmici, da se možemo vratiti. Nismo imali sreću jer je pet igrača imalo tri-četiri treninga s ostatkom momčadi, veliki je nedostatak što nismo s istom momčadi imali pet tjedana priprema, a to će klasan tim kakav je Osijek iskoristiti. Ovo nam je bila lekcija – kazao je trener Slaven Belupa Ricardo Moniz, pišu Sportske novosti.

U idućem kolu momčad Slavena Belupa ponovno će igrati u gostima, i to u petak od 20 sati protiv Varaždina.