Četvrtak, 18. travnja 2024.

Unatoč velikoj borbenosti i dobroj igri, Graničar u Đurđevcu izgubio od Rudara uz veliki previd suca Barišića

Brza, zanimljiva, korektna i kvalitetna, prava prvenstvena utakmica dviju dobrih momčadi, Graničara i Rudara iz Murskog Središća, odigrala se u subotu u Đurđevcu u petom kolu Treće HNL Sjever. Pobjeda je na raju pripala gostima rezultatom 3:2.

Već u prvih desetak minuta izmjenjivali su se uraganski napadi i jedne i druge momčadi. Mladi Picoki na samom početku brzim polukontrama stvaraju tri dobre prilike za vodstvo. Gosti iz Murskog Središća uzvraćaju istom mjerom, a najizgledniju priliku za vodstvo imali su u 15. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Vurušić zakucao loptu na samu gol liniju, ali izvrsni Vlašiček uspijeva obraniti. Već u sljedećem protunapadu u odličnoj prilici našao se Jan Fusić, no njegov udarac s desetak metara završava blizu vratnice Rajfovog gola.

Poslije serije brzih i smislenih napada jedne i druge momčadi u 37. minuti, nakon prekršaja na Nikšiću, slobodan udarac s 18 metara odlično izvodi Igor Sabol te neobranjivo smješta loptu u same rašlje Rudarovog gola. Ubrzo nakon vodstva Graničara iz jedne gužve u 16-tercu Picoka lopta dolazi do Roberta Skolibera, koji preciznim udarcem izjednačuje.

Početkom drugog poluvremena mladi Graničarovci još borbenije ulaze u utakmicu i dominiraju terenom, stvarajući niz povoljnih prilika.

Brzim kontrama gosti uzvraćaju te u 55. minuti ponovo Skoliber probija desni bok te pogađa za vodstvo Rudara.

Taj pogodak nije zbunio mlade Picoke, koji stvaraju prilike za prilikom.

Momčad Rudara uzvraća kontrama. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Rudara najbolje se snašao junak mladih Picoka, Igor Sabol, koji umjerenim udarcem poravnava rezultat.

Igrala se treća i zadnja minuta sudačke nadoknade kada na scenu stupa mladi i očito ne previše talentirani sudac Stjepan Barišić iz Osijeka.

Nakon izvedenog slobodnog udarca za Rudar, loptu koja je upućena u peterac odlični Vlašiček u skoku prima rukama, a u tom trenutku igrač Rudara “bodičekom” ruši golmana Graničara.

Lopta se odbija do napadača Rudara koji zabija za pobjedu gostiju.

Zaključak gotovo svih aktera utakmice, cijelog ispunjenog stadiona te samih gostujućih igrača i stručnog vodstva o prekršaju na domaćem vrataru relevantan je osim za suca Barišiča, koji u hodniku đurđevačkog stadiona nakon tuširanja priznaje svoj previd i pogrešku.