Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda košarkaša Podravca protiv Vindije, nije bilo neraspoloženog igrača

U zaostaloj utakmici 4. kola Druge košarkaške lige Sjever košarkaši virovskog Podravca su bili bolji od varaždinske Vindije rezultatom 105:77. Odličnu utakmicu, visokog ritma, promatralo je u virovskoj športskoj dvorani tek 20-ak gledatelja i članova uprave s covid potvrdama o cijepljenju.

Prva četvrtina protekla je u obostranoj igri bez puno rizika, no domaći su ipak došli do male prednosti na kraju te četvrtine (25:20). Slično je bilo i u drugoj četvrtini, ali je ritam utakmice bio još jači.

Trener Podravca, Mirko Hrženjak, koristio je u prvom poluvremenu, osim početne petorke (Hrženjak, S. Zadravec, J. Zadravec, Odobašić, Šestak), još samo dva igrača, Molnara i Balatinca, dok je trener Vindije Igor Jakšić isprobao skoro sve raspoložive snage (devet igrača).

Kod gostiju se u prvom poluvremenu naročito isticao Matija Pavlic koji je od svoja ukupno 23 koša čak 17 postigao u prvom poluvremenu. S druge strane, najbolji igrač Podravca, Stefan Zadravec, svoje je prve koševe postigao tek u 9. minuti, ali je i on do poluvremena došao do 16 postignutih koševa.

Podravac je svojeg protivnika, kao i u prethodnim utakmicama, slomio u trećoj četvrtini (28:11). Pojačana obrana, brža igra u napadu i odličan šut bile su odlike igre bijelo-crvenih u tom razdoblju. Mlada i poletna gostujuća ekipa takvu razinu igre nije mogla pratiti.

U zadnjoj četvrtini kod Podravca su priliku dobili svi igrači i vrlo dobro su je iskoristili. Svi su se upisali u strijelce i pokazali da se na njih u svakom trenutku može računati. Vindija ni u tom razdoblju nije uspjela niti ublažiti uvjerljiv poraz.

Bijelo-crveni nisu imali ni jednog neraspoloženog igrača. Osim najboljeg igrača i strijelca Stefana Zadravca (24), najraspoloženiji su bili kapetan Nikola Šestak (20), Igor Odobašić (18, 2×3) i Julijan Zadravec (12, 2×3), dok je Karlo Molnar (11, 3×3) svojim prvoligaškim iskustvom, znanjem i profinjenošču donio ekipi novu dimenziju.

Kod gostiju su se, osim već spomenutog Matije Pavlica (23, 2×3), istaknuli Bruno Tomić (14) i Manuel Novak (13).

U nedjelju Podravac igra utakmicu Kupa Krešimira Ćosića i gostuje kod starih sportskih prijatelja u Belišću.

PODRAVAC: Molnar 11 (3×3), S.Zadravec 24, J.Zadravec 12 (2×3), Benotić 2, Hrženjak 6 (1×3), Balatinec 3 (1×3), Odobašić 18 (2×3), Šestak 20, Stajku 2, Cestar 3 (1×3), Ratković 2, Šoš 2. Trener: Mirko Hrženjak

VINDIJA: Pavlic 23 (2×3), Kovačić 8, Čevra 3, Koščak 2, Ivanković 4, Kapustić 6, Štambuk 4, B.Kovačić, Tomić 14, Novak 13. Trener: Igor Jakšić

Tekst: Željko Horvat