VIDEO Zekić nakon remija s Goricom: ‘Ovo je već druga ili treća prilika koju nismo iskoristili da napravimo korak naprijed’

Na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici u subotu je odigrana utakmice 24. kola SuperSport HNL-a između Slavena Belupa i Gorice. Završilo je podjelom bodova – 1:1.

Trener Slavena Belupa Zoran Zekić nije mogao računati na dio prvotimaca zbog kartona i ozljeda, no svejedno su Farmaceuti na papiru bili favoriti protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva.

U prvom dijelu najbolju priliku imao je domaćin u 8. minuti. Crnac je nakon dodavanja Manaja pogodio gredu.

Početkom nastavka Gorica je povela. Ndockyt je u 53. minuti uposlio Mitrovića koji je pobjegao domaćoj obrani i pogodio za 0:1.

U 60. minuti stiglo je izjednačenje. Iz auta je ubacio Bosec, Manaj je tukao, Radošević obranio, a lopta je stigla do Ante Crnca koji je iz blizine pogodio za izjednačenje.

Od 75. minute Farmaceuti su imali brojčanu nadmoć, Steenvoorden je isključen zbog starta đonom na gležanj Crnca.

Napadao je Slaven, ali nije stigao do pobjedničkog pogotka. Odličnu priliku imao je u posljednjim sekundama Božić, no Radošević je obranio njegov udarac…

Farmaceuti su ovim bodom sada izjednačeni s Varaždinom na četvrtom, odnosno petom mjestu prvenstvene ljestvice.

Trener Slavena Belupa nakon utakmice s Goricom nije bio u potpunosti zadovoljan igrom svoje momčadi, ali je istaknuo da se na ovaj bod mora gledati pozitivno.

– Bilo je previše nervoze i preskakanja. Dosta rastrgano je sve to bilo tako da sam na kraju razočaran. Ovo je već druga ili treća prilika koju nismo iskoristili da napravimo korak naprijed. Ipak, moramo gledati pozitivno. Možda će nam ovaj bod u budućnosti puno značiti. Ne preostaje nam ništa nego se okrenuti novom teškom zadatku, a to je gostovanje kod Lokomotive – istaknuo je trener Zoran Zekić.

SLAVEN BELUPO – GORICA 1:1 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 613. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Čović – Tepšić (od 80. Martinaga), Božić, Soldo – Bosec, Marina, Kocijan (od 71. Jambor), Mioč, Talys – Manaj (od 71. Krstanović), Crnac. TRENER: Zoran Zekić.
GORICA (4-4-2): Radošević – Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić – Mitrović, Ndockyt, Suk, Kapulica (od 46. Julardžija, od 79. Keita) – Jurić (od 46. Fućak), Matavž (od 79. Štiglec). TRENER: Željko Sopić.
STRIJELCI: 0:1 Mitrović (53), 1:1 Crnac (60),
CRVENI KARTON: Steenvoorden (75 – grubi prekršaj).

PAROVI 24. KOLA: Istra 1961 – Rijeka 0:2, Varaždin – Šibenik 2:0, Slaven Belupo – Gorica 1:1, Hajduk – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Dinamo – Osijek (nedjelja, 17.30).