Subota, 20. travnja 2024.

Ženski rukometni derbi: Podravka ostvarila minimalnu pobjedu u Zagrebu

Rukometašice Lokomotive i Podravke Vegete odigrale su večeras u Zagrebu derbi utakmicu hrvatskog prvenstva.

Lokosice su u jesenskom dijelu prvenstva iznenadile Podravku u Koprivnici i ostvarile uvjerljivu pobjedu, te je ova utakmica odlučivala o naslovu prvakinja.

Oslabljena Podravka nije se u dobrom svjetlu predstavila u prvom poluvremenu. Ne možemo suditi po igri, jer nismo bili na utakmici, niti je ona igdje bila prenošena, ali rezultat ne laže.

Na poluvremenu je koprivnički sastav uspio postići samo devet (9) pogodaka, definitivno premalo za ekipu koja bi željela biti prva. Lokomotiva je zabila 11, a ključnu je razliku napravila domaća vratarka Bešen koja je obranila osam udaraca, s druge strane Tucaković samo jedan.

Imala je Lokomotiva u prvom dijelu i prednost od četiri pogotka, no u nastavku su Koprivničanke vratile neizvjesnost, odigrale su boilje te su minutu i pol prije kraja po drugi put na utakmici došle do prednosti, Šenvald je iz sedmerca zabila za 19:20.

Dora Kalaus izgubila je loptu u sljedećem napadu, Mrđen je 26 sekundi prije kraja pozvao minutu odmora, a do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 19:20.

Da bi vratila prednost na ljestvici na svoju stranu, Mrđenova ekipa trebala je ostvariti pobjedu od devet golova razlike. No, jasno je bilo da to u trenutačnim okolnostima graničilo s nemogućom misijom. Ipak, i ova minimalna pobjeda je velika stvar za Podravku, koja je ovaj put derbi igrala u znatno drugačijem sastavu nego onaj prvi u Koprivnici.

Lokomotiva je posljednji put naslov prvaka Hrvatske osvojila 2014. godine. Koprivničanke se nadaju da će Zagrepčanke do kraja negdje kiksati, samo je to scenarij kojim mogu do obrane naslova.

Podravka pak kreće novim putem, okreće se mladim i domaćim igračicama. Hoće li itko predstavljati Hrvatsku u novoj sezoni Lige prvakinja? To je zasad, kako doznajemo, veoma neizvjesno…

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 19:20 (11:9)
ZAGREB – Dvorana II Doma sportova. Suci: Cindrić i Gonzurek.
LOKOMOTIVA: Ivančok, Bešen (9+1); Burić 2, Šimara 5, Posavec 3(1), Ćurić, Petika 3, D. Kalaus 1, Japundža 3(2), Orlović, Dežić, Sedloska, Škarić, Malec, Prkačin 2, Mamić. TRENER: Nenad Šoštarić.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (1), Dumanska (4+1); Zadravec, Turk 3, Karlovčan, Milošević, Gudelj, Milosavljević 2(2), Megerle, Mugoša 2, Franušić 3, Međurečan, Šenvald 2(1), Stelmah 3, Barišić 5, Pavković.
TRENER: Goran Mrđen.
SEDMERCI: Lokomotiva 6(3), Podravka Vegeta 6(4).
ISKLJUČENJA: Lokomotiva 10 min, Podravka Vegeta 4 min.