ŽUPANIJSKI KUP Penali odlučili derbi u Kunovcu, Ferdinandovac iznenadio u Virju, uvjerljivi Picoki i Imbriovčani

Omladinac i Koprivnica odgodili su svoju utakmicu za 19. listopada

U srijedu je odigrana većina utakmica osmine finala Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Veliki županijski derbi odigran je u Kunovcu, županijski prvak Bratstvo na Old Traffordu je ugostilo prvaka Četvrte lige ‘BJ-KC-VT’ i osvajača Županijskoga kupa Tehničar iz Cvetkovca.

Kunovčani su poveli u 28. minuti kad je iz slobodnog udarca odlično pogodio Antonio Mišura. Tehničar je izjednačio u 38. minuti, Vrkić je uposlio Hrvoja Bačija koji je zabio za 1:1.

Preokrenuli su Cvetkovčani u 61. minuti kad je Vukonić asistirao Filipu Štritaru za 1:2. Ipak, Miljenko Bensalić je u 80. minuti izjednačio na 2:2, te su o prolasku u četvrtfinale odlučili jedanaesterci.

Bratstvo je prošlo dalje s 10:9, ukupno 12:11, te se Tehničar tako oprostio od obrane naslova u Kupu.

Penale iz Kunovca možete vidjeti OVDJE.

Graničar je u Đurđevcu u drugom poluvremenu slomio otpor koprivničkih Močila, kojima je ipak u prvom planu borba za opstanak u elitnom županijskom razredu.

Picoki su dobru formu potvrdili pogocima Jana Fusića, Brazilca Pedra Souze te Ivana Sebastijana Prijića u drugom poluvremenu susreta. Završilo je 3:0 za Graničar.

Četvrtoligaš Ferdinandovac je u Virju svladao domaćeg trećeligaša Podravac rezultatom 0:2. Strijelac prvog pogotka bio je Carek iz kaznenog udarca u 76. minuti, u završnici je Palaić postavio konačni rezultat.

Radnik je u Križevcima tek u sudačkoj nadoknadi osigurao prolaz u četvrtfinale pogotkom kojeg je postigao Leon Lacić Klarić.

Nogometaši Radnika Križevci
Nogometaši Radnika Križevci // Foto: Facebook KŽ sport

Borac je očekivano upisao uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod županijskog drugoligaša Rudara u Glolgovcu. Za Imbriovčane je dva pogotka postigao Žarko Bastašić, dok su se po jednom u strijelce upisali Dorijan Poldrugač i Pejo Kuprešak.

Novigradska Drava slavila je u Hlebinama s minimalnih 1:0.

U utorak je Tomislav u Drnju nadvisio Osvit iz Đelekovca rezultatom 4:1.

Omladinac i Koprivnica odgodili su svoju utakmicu za 19. listopada, pa će se ždrijeb četvrtfinalnih parova održati u petak, 21. listopada.