Dobrovoljno vatrogasno društvo Sigetec proslavilo 135 godina postojanja

'Malo se koje društvo može pohvaliti tako dugom i bogatom tradicijom nesebičnog služenja svojim sumještanima', rekao je načelnik Peteranca Ivan Derdić

🔊 Pročitaj naglas

Svečanom sjednicom u prostorijama Društvenog doma u Sigecu obilježeno je 135 godina postojanja Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sigetec.

Načelnik Općine Peteranec Ivan Derdić istaknuo je kako obilježavanje 135. obljetnice Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sigetec nije samo proslava značajnog jubileja jedne udruge, već i proslava vrijednosti koje već više od stoljeća povezuju našu zajednicu – humanosti, solidarnosti, odgovornosti i zajedništva.

– Malo se koje društvo može pohvaliti tako dugom i bogatom tradicijom nesebičnog služenja svojim sumještanima, a upravo je DVD Sigetec tijekom svih ovih desetljeća pokazao koliko su predanost i spremnost pomoći drugima važni za razvoj i sigurnost svakog mjesta – rekao je Derdić.

Svečanosti su uime Koprivničko-križevačke županije prisustvovali župan Tomislav Golubić i pročelnica Službe ureda župana Aldijana Matić Horvat.

Župan Golubić istaknuo je kako su dobrovoljni vatrogasci temelj sigurnosti naših gradova i općina te kako svoju spremnost pokazuju u brojnim situacijama, od požara i intervencija do prirodnih nepogoda i svih trenutaka kada je zajednici potrebna brza i pouzdana pomoć. Naglasio je kako se upravo u takvim situacijama najbolje vidi važnost snažnog, opremljenog i dobro organiziranog dobrovoljnog vatrogastva.

– Koprivničko-križevačka županija ponosna je na dugu tradiciju vatrogastva na svom području i na sve vatrogasce koji predanim radom čuvaju sigurnost građana i zajednice. I dalje ćemo nastaviti pružati podršku vatrogasnim zajednicama i dobrovoljnim vatrogasnim društvima, jer ulaganje u vatrogastvo znači ulaganje u sigurnost svih naših stanovnika. Posebno veseli uključivanje mladih u vatrogasne aktivnosti, jer je to najbolji pokazatelj da vatrogastvo ima budućnost i da se vrijednosti humanosti, solidarnosti i odgovornosti prenose na nove generacije. Hvala vam na svemu što činite za svoje mjesto, svoje sumještane i našu županiju – poručio je.

Prigodnim riječima obratio se i predsjednik Društva Tihomir Petrović, a na svečanosti su se okupili članovi brojnih Društava iz cijele Hrvatske, ali i iz Poljske, Češke, Mađarske i Slovenije. Svojim dolaskom ovaj jubilej uveličali su i njegova ekselencija veleposlanik Republike Poljske Pawel Czerwinski konzul Republike Mađarske Zoltan Csaszar. Svečanosti su prisustvovali i zamjenica načelnika Općine Rzeczyca Iwone Luszc-Krawczyk, zapovjednik županijske Vatrogasne zajednice Zvonimir Habijan, zapovjednik DVD-a Sigetec Darko Palaš, predsjednica Općinskog vijeća Općine Peteranec Ivana Dombaj Čižmak, općinske vijećnice Nataša Dolenec i Martina Baronić.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.

Oglas

Vezane vijesti