Utorak, 30. travnja 2024.

FOTO U sjajnoj atmosferi juniori Graničara u Đurđevcu dobili Virovce i osvojili Županijski nogometni kup

Mnogobrojni ljubitelji nogometa uživali su u odličnom nogometu dviju podjednako dobrih momčadi, a na kraju su puno više razloga za zadovoljstvo imali domaći igrači i navijači

U pravoj nogometnoj atmosferi, pred više od 300 gledatelja, na stadionu Vlado Leščan-Duspe u Đurđevcu u utorak navečer juniori domaćeg Graničara u finalu koprivničko-križevačkog Županijskog kupa pobijedili su juniore Podravca iz Virja rezultatom 2:1.

Mnogobrojni ljubitelji nogometa uživali su u odličnom nogometu dviju podjednako dobrih momčadi.

U čvrstoj, ali fer i korektnoj utakmici juniori Graničara od samog početka utakmice preuzimaju inicijativu i ugrožavaju odličnu obranu gostiju iz Virja.

Već u 25. minuti, poslije smislene akcije i prodora Kopričanca, u šesnaesterac gostiju isti igrač pogađa stativu.

Desetak minuta kasnije uzvraćaju gosti preko odličnog Šanteka, no njegov udarac prohujao je uz desnu vratnicu Stanešićevog gola.

Već u sljedećoj minuti, nakon dalekometnog ubačaja Škurdije na rub šesnaesterca gostiju, najbolje se snalazi Boris Miklić i zabija za vodstvo juniora Graničara.

Detalj s utakmice Županijskog kupa između Graničara i Podravca
Detalj s utakmice Županijskog kupa između Graničara i Podravca // Foto: Robert Rodman

U drugom poluvremenu juniori Podravca zaigrali su brže i agilnije te brzim akcijama ugrožavali su gol domaćina.

Juniori Graničara uzvraćaju brzim kontrama te je iz jedne Miklić izbio sam pred Jakupeca, no golman Virovaca bravurozno brani.

U 73. minuti, nakon ubačaja u šesnaesterac Graničara, Vidaković rutinerski zabija za izjednačenje.

I kada su na stadionu svi već pomislili da će se pobjednik tražiti izvođenjem jedanaesteraca, u 90. minuti Bratanović iz jedne gužve u šesnaestercu Podravca zabija za pobjedu juniora Graničara.

Podsjetimo, prošlog su tjedna Županijski nogometni kup osvojili i kadeti đurđevačkog Graničara.