Badminton: Lovro Matovina odličan u Čakovcu

U Čakovcu je prošlog vikenda održano 2. kolo Hrvatskog kupa u badmintonu za mlađe uzraste (U-11, U-13, U-15, U-17 i U-19).

Nastupilo je 70 igračica i igrača iz Bjelovara, Čakovca, Dubrovnika, Novske, Splita, Velike Gorice, Zagreba i Koprivnice.

Badmintonski klub Koprivnica predstavljali su Nika Matovina, Filip Kos i Lovro Matovina.

Nika je igrala kategoriju U19 (mlađe juniorke) u singlu i osvojila srebrnu medalju. U finalu je izgubila od Jelene Buchberger (21:17, 27:25).

Filip je igrao singl i mix U15 (kadeti). U singlu je zauzeo 11. mjesto, a u mix-u s Tessom Komljenović (BK Bjelovar) šesto mjesto.

Lovro je igrao svoju kategoriju U13 (mlađi kadeti), singl i mix i u obje konkurencije uzeo zlata. U mixu je igrao s Leom Burazor (BK Dubrovnik).

U starijoj kategoriji U15 (kadeti) igrao je singl i mix. U mixu je bio prvi i uzeo još jedno zlato, dok je u mixu s Raniom Vindiš (BK Velika Gorica) uzeo brončanu medalju.