Utorak, 30. travnja 2024.

BEPIN MEMORIJAL Odlične rukometašice Podravke pobijedile jaku crnogorsku Budućnost

U Koprivnici se ovog vikenda održava 17. Memorijalni turnir Josipa Samaržije-Bepa u čast i spomen na legendarnog i trofejnog trenera Rukometnog kluba Podravke.

U školsko-sportskoj dvorani koja nosi njegovo ime večeras, u subotu i u nedjelju gledat ćemo ponajbolje ženske rukometne ekipe s ovih prostora. Sve utakmice igraju se s početkom u 19 sati, a gosti na turniru su slovenski Krim Mercator i crnogorska Budućnost Bemax, koja i brani prošlogodišnji naslov. Dakle, svaka od ekipa odigrat će po dvije utakmice.

BEPIN MEMORIJAL Trener Podravke: ‘Nastojat ćemo dati maksimum protiv tako jakih ekipa’

Uoči 17. Bepina memorijala položeno je cvijeće te su zapaljene svijeće u sjećanje na trenera Josipa Samaržiju-Bepa na koprivničkom groblju. Ispred Rukometnog kluba Podravka trenutku sjećanja prisustovali su predsjednik nadzornog odbora Ivan Pal te direktorica RK Podravke Vlatka Mihoci. Događaju su prisustvovali i sinovi Albin i Leo te unuka Sara, a svi zajedno su se prisjetili koliko je trener Samaržija značio u koprivničkom sportu, ali i u odgoju mladih generacija.

“Profesora Samaržije sjetimo se jako često, a ne samo na dan kada se odigrava turnir u njegovu čast. Čitava ta generacija naših učitelja, Ivo Kušek, Vinko Zember i profesor Samaržija ostavila je dubok trag u koprivničkom sportu i presudno su utjecali na stanje sporta danas. Treba se uvijek prisjetiti i njihovog doprinosa u odgoju mladih ljudi. Vrhunskog rukometa ne bi bilo da nije bilo profesora Samaržije. Prerano je otišao i još uvijek je u tim godinama mogao puno doprinijeti koprivničkom rukometu. Način na koji mu to možemo vratiti je da pošteno i marljivo brinemo o tom klubu i koprivničkom sportu te da ga se uvijek sjećamo. Klub mu je uvijek zahvalan i vjerujem da bi bio zadovoljan turnirom koji održavamo u njegovu čast te tako čuvamo sjećanje na njega.”, kazao je Ivan Pal.

Bepina obitelj i predstavnici Podravke na groblju
Bepina obitelj i predstavnici Podravke na groblju // Foto: RK Podravka

Samaržijin sin Albin istaknuo je da je, kao i svake godine, dirnut zato što se održava ovaj turnir.

“Bez obzira što je to postala tradicija, kada dobijem poziv iz kluba, meni je to neki poseban doživljaj. Hvala puno na lijepim riječima i sjećanju, a nama će biti drago vidjeti ekipu u ovogodišnjem izdanju. Trebamo se truditi da se tradicija nastavi i da klub i dalje funkcionira na najvećoj mogućoj razini”, poručio je Albin Samaržija.

Rukometašice Podravke Vegete na otvaranju turnira igrale su protiv podgoričke Budućnosti. Jako je to dobro izgledalo u prvom poluvremenu na kojem je ekipa Ivice Obrvana vodila s 14:10. Kokice su nastavile s dobrom igrom i u nastavku i člana Lige prvaka pobijedile s 30:25.

Podravkašice su već u prvim minutama povele, a jedino približavanje Budućnosti bilo je ono u 10. minuti za 3:3. Već u 20. minuti su podravkašice imale +5, a do kraja poluvremena nastavile su koprivničke djevojke u istom ritmu s početka, držale se svega dogovorenog te su na odmor otišle s +4.

U drugom poluvremenu nastavile su povećavati svoju prednost, a išlo je to i do velikih +9, 10 minuta prije kraja utakmice, a rezultat je bio 27:19. Do kraja su se malo približile Crnogorke, ali je domaća ekipa ipak slavila rezultatom 30:25. U redovima Podravke Vegete najviše pogodaka zabila Sara Šenvald, njih šest, a Barišić i Šimara postigle su po pet pogodaka.

Prezentacijom protiv Crnogorki bio je zadovoljan i trener Ivica Obrvan.

“Zadovoljan sam, ovo je ipak kategorija iznad nas, što se tiče ekipe koja igra u gornjem dijelu Lige prvakinja. Čestitao bih curama na pobjedi, ona nam nije bila vodilja, što znači da pošto-poto lovimo pobjedu, nego da nam se ova utakmica uklopi u sistem priprema. Došli smo dosta teški na ovu utakmicu pa me reakcija još više veseli, imali smo vodstvo kroz cijelu utakmicu i na kraju je stigla pobjeda. Ono što je sigurno, bez obzira na pobjedu, to je prijateljska utakmica i imamo još puno prostora za napredak, pogotovo u obrani i na tome ćemo raditi da budemo što spremniji za početak prvenstva i utakmice koje nas čekaju”; rekao je Obrvan.

Hannah Vuljak iz utakmice u utakmicu pokazuje sve bolje igre. Bila je jako dobra i protiv Budućnosti.

“Zadovoljna sam i trudim se te nastojim ispuniti sva očekivanja trenera i nadam se da ću u tome uspjeti i u sljedećim utakmicama, a ovim putem pozivam sve da dođu i podrže nas u utakmici u nedjelju, a zasigurno će i subotnja biti zanimljiva – rekla je Hannah.

Sasatav RK Podravke Vegete: Tucaković, Bešen, Galinec; Zadravec 3, Vuković, Pandža K. 4, Popović, Šenvald 6, Kalaus Žulj, Mrđen, Vuljak 3, Barišić 5, Šimara 5, Pandža A. 5. Trener: Ivica Obrvan

Cijelu fotogaleriju s utakmice između RK Podravke Vegete i Budućnosti pogledajte OVDJE.

U subotu u 19 sati igraju Budućnost i Krim, a u nedjelju u isto vrijeme Podravka Vegeta i Krim. Ulaz je na sve susrete slobodan.