Subota, 27. srpnja 2024.

Bilogori zbog igranja 12 igrača na terenu oduzeti bodovi, Cvetkovčani na korak od naslova prvaka u Četvrtoj ligi

Komisija za žalbe Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica odbacila je žalbu Nogometnog kluba Bilogore iz Grubišnog Polja od 25. travnja ocijenivši je kao neosnovanu.

Time se potvrđuje odluka povjerenika za natjecanje Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica od 22. travnja 2024. o registraciji prvenstvene utakmice 18. kola od 6. travnja odigranoj između NK Garića iz Garešnice i NK Bilogore iz Grubišnog Polja rezultatom 3:0 u korist domaćina.

Podsjetimo, ta je utakmica na zelenom travnjaku završila pobjedom Bilogore rezultatom 4:2. No, Garić je uložio žalbu zato što je za Bilogoru u 90. minuti utakmice (a igrale su se četiri minute sudačke nadoknade) nastupio igrač s brojem 4, Šimun Horvat, koji je prethodno na ovoj istoj utakmici bio zamijenjen u 89. minuti s igračem broj 15 Nikolom Stanković, čime je počinjen prekršaj opisan u članku 84.

Naime, spomenuti Horvat je ležao van terena, u Bilogori su mislili da neće moći nastaviti igru te su ga zamijenili, ali taj igrač o tome nije bio obaviješten te je zatražio od suca da se ponovno vrati u igru. Sudac i pomoćnik ga u tome nisu spriječili te je prekršeno pravilo i sada je grubišnopoljski klub izgubio bodove zbog previda sudaca, ali i osoba iz svojeg kluba (trenera i predstavnika) kojima je to isto promaknulo.

Ta jedna-dvije minute s 12 igrača na terenu, i to s igračem koji je prethodno bio zamijenjen, tako su se pokazali kao jako skupa pogreška.

S obzirom na ovu odluku, tri kola prije kraja prvenstva, jasno je da će Tehničar iz Cvetkovca 99 posto osvojiti naslov prvaka jer Bilogori bježi velikih osam bodova prednosti. No, u nogometu ništa nikad nije sigurno tako da pričekajmo sa zaključcima.

Ovog vikenda na rasporedu je 24. kolo među četvrtoligašima. U subotu su na rasporedu pet susreta, a u nedjelju dva.

U subotu u derbiju kola vodeći Tehničar iz Cvetkovca odlazi na teško gostovanje kod trećeplasiranog Garića u Garešnicu, a drugoplasirana Bilogora ugostit će u Grubišnom Polju virovski Podravac.

Mladost će u Molvama ugostiti Slatinu, a Sloga u Zdencima kunovečko Bratstvo. Podravski derbi još će igrati Graničar i kloštranska Mladost u Legradu.

Sve subotnje utakmice počinju u 17.30 sati, osim one u Molvama koja počinje u 16.30 sati.

U nedjelju će igrati Ferdinandovac i Dinamo iz Predavca te u Imbriovcu domaći Borac i fenjeraš iz Čazme. Obje utakmice igraju se od 17.30 sati.

14. NK Čazma 23 2 2 19 21 59 -38 8

Naslovna fotografija: Detalj s utakmice između Tehničara i grubišnopoljske Bilogore u Cvetkovcu // Foto: Krešo Puklavec