Utorak, 7. svibnja 2024.

Šampanjac na hlađenju: cvetkovečki Tehničar u derbiju protiv Bilogore može osigurati naslov prvaka

Podravski derbi u subotu će još igrati Podravac Virje i Graničar Legrad, Mladost iz Kloštra Podravskog gostuje u Slatini, a Sloga iz Zdenaca ide u Čazmu. Ostale utakmice su u nedjelju...

Utakmica 18. kola Četvrte nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica, a koja je odigrana u Garešnici između Garića i grubišnopoljske Bilogore ’91 te je završila pobjedom gostiju 4:2, dobila je novi rezultat jer je registrirana 3:0 u korist domaće momčadi.

Povjerenik za natjecanje donio je ovu odluku na osnovu članka 84. točka 1.h Pravilnika o nogometnim natjecanjima HNS-a. Osim toga protiv grubišnopoljskog kluba, sudaca i delegata podnosi se prijava radi pokretanja disciplinskog postupka.

Valja podsjetiti, Garić je uložio žalbu zato što je za Bilogoru ’91 u 90. minuti utakmice (a igrale su se četiri minute sudačke nadoknade) nastupio igrač s brojem 4, Šimun Horvat, koji je prethodno na ovoj istoj utakmici bio zamijenjen u 89. minuti s igračem broj 15 Nikolom Stanković, čime je počinjen prekršaj opisan u članku 84.

Naime, spomenuti Horvat je ležao van terena, u Bilogori ’91 su mislili da neće moći nastaviti igru te su ga zamijenili, ali taj igrač o tome nije bio obaviješten te je zatražio od suca da se ponovno vrati u igru. Sudac i pomoćnik ga u tome nisu spriječili te je prekršeno pravilo i sada je grubišnopoljski klub izgubio bodove zbog previda sudaca, ali i osoba iz svojeg kluba (trenera i predstavnika) kojima je to isto promaknulo.

Ta jedna-dvije minute s 12 igrača na terenu, i to s igračem koji je prethodno bio zamijenjen tako su se pokazali kao jako skupa pogreška. Grubišnopoljski klub ima pravo žalbe, ali pitanje je ima li to smisla, piše Bjelovarac.hr.

Kako bilo, ovog vikenda na rasporedu su već i utakmice 21. kola među četvrtoligašima.

Derbi kola igrat će se u subotu na cvetkovečkom Starom bregu gdje vodeći Tehničar dočekuje drugoplasiranu Bilogoru. Između ove dvije momčadi osam je bodova razlike, no Bilogori bi još trebala biti oduzeta tri boda zbog gore spomenute situacije pa je to zapravo +11 u korist Cvetkovčana. Drugim riječima, ako Tehničar pobijedi ili odigra neriješeno prvenstvo će praktički (matematički još ne) biti završeno. Iako je i s porazom domaćina nerealno očekivati da momčad Krune Lovreka neće osvojiti naslov prvaka ove sezone u kojoj su jednostavno najkonstantniji i najbolji.

U nedjelju će Bratstvo u Kunovcu ugostiti Garić iz Garešnice, još jedan podravski derbi igrat će Ferdinandovac i Borac iz Imbriovca, dok će Mladost iz Molvi na teško gostovanje kod Dinama u Predavac.

Sve utakmice igraju se od 17 sati, osim one u Kunovcu koja počinje u 11 sati.