Četvrtak, 25. travnja 2024.

ČETVRTA LIGA Ernečić donio veliko slavlje Tehniki Koprivnici, vodeći Ferdinandovac pobijedio Tomislav iz Drnja

U ovom kolu slobodna je bila Slatina

Ovog vikenda igrale su se utakmice 22. kola u Četvrtoj nogometnoj ligi Bjelovar – Koprivnica – Virovitica.

Podravski derbi u Legradu igrali su u subotu Graničar i Mladost Kloštar Podravski, a na kraju je slavio domaćin nakon preokreta – 2:1.

U subotu su još igrali Zdenka Veliki Zdenci i Čazma (2:0), Daruvar i Garić Garešnica (0:1), Suhopolje i Dinamo Predavac (6:2) te Pitomača i Bilogora Grubišno Polje (1:1).

U nedjelju su se sastali Tehnika Koprivnica i fenjeraš Bilogorac Veliko Trojstvo. Domaćin je pogotkom kapetana na kraju slavio s 1:0. Gosti su na koprivničkom stadionu odolijevali brojnim napadima sve do 87. minute kada je stvar u svoje ruke uzeo Luka Ernečić koji je prošao trojicu suparničkih igrača i pogodio za veliko slavlje zelenih.

U 89. minuti velik doprinos pobjedi dao je vratar Leo Kirin koji je čudesnom obranom zicera spasio domaću mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Stjepan Korenika nije uspio iskoristiti kazneni udarac kojeg je izborio Ernečić, njegov je udarac obranio vratar Jaković.

Vodeći Ferdinandovac ugostio je oslabljeni Tomislav iz Drnja i pobijedio je s 2:1. Poveo je domaćin golom Zvonara iz slobodnjaka, a izjednačio je Hrženjak glavom nakon kornera. Pobjedu je vodećoj momčadi u prvenstvu donio kapetan Ferdinandovca Jurica Karan pogotkom s 11 metara.