Srijeda, 17. travnja 2024.

Članovi Atletskog kluba Koprivnica nastupili na 30. Zagrebačkom maratonu

Prošle subote u Zagrebu je održan 30. Zagrebački maraton u sklopu kojeg je održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Po dosta teškom vremenu koje nije bilo idealno za ostvarivanje osobnih rezultata, u društvu najboljih hrvatskih maratonaca našli su se i članovi Atletskog kluba Koprivnica.

Kod žena je Vanja Rupčić osvojila 20. mjesto, a u kategoriji Ž40 peto mjesto s vremenom 3:43:33.

Nataša Sušanj osvojila je 33. mjesto, dok je u kategoriji Ž45 bila 15. s vremenom 4:34:56.

Kod muškaraca je Josip Jagarinec osvojio 54. mjesto, a u kategoriji M50 šesto mjesto s vremenom 3:40:33.

Mirko Antoljak osvojio je 57. mjesto, te osmo u kategoriji M50, s vremenom 3:41:49.

Tomislav Cestar plasirao se na 86. mjesto, dok je u kategoriji M45 bio 57. s vremenom 4:39:39.

Muška ekipa je na Prvenstvu Hrvatske osvojila 16. mjesto.

Osim maratona održana je i utrka polumaratona na kojoj su također trčali članovi koprivničkoga kluba.

Ino Šepec je u kategoriji MS zauzeo 26. mjesto s vremenom 1:32:54, Nikola Kovačić se u kategoriji M35 smjestio na 90. mjesto s vremenom 1:58:42, dok je Zdravko Ljubić u kategoriji M60 zauzeo 18. mjesto s vremenom 2:17:51.

Kod žena su na polumaratonu nastupile Natalija Slavinić, koja je u kategoriji Ž40 bila 97. s vremenom 2:49:57, i Sanja Kovač Mikulec kojoj je ovo bio prvi polumaraton te je u kategoriji Ž50 zauzela 41. mjesto s vremenom 2:49:58.