Srijeda, 1. svibnja 2024.

Članovi koprivničkog Jet Ski kluba Racer Dorijan Jakopanec i Jurica Marović ostvarili fenomenalne rezultate na natjecanju u Mađarskoj

14-godišnji Dorijan je na utrci Svjetskog juniorskog prvenstva u mađarskom gradu Nyíregyházi u lipnju osvojio prvo mjesto i naslov juniorskog prvaka svijeta

Proteklog je tjedna u mađarskom gradu Nagykanizsa na jezeru Csonakazo održano Jet Ski Hungarian Championship natjecanje na kojem su sudjelovali članovi koprivničkog Jet Ski kluba Racer Dorijan Jakopanec i Jurica Marović.

Dorijan Jakopanec
Dorijan Jakopanec // Foto: Mario Križnjak

U jakoj međunarodnoj konkurenciji kao jedini hrvatski predstavnici, Dorijan i Jurica su ostvarili sjajne rezultate.

Dorijan (#236) sudjelovao je u dvije klase i ukupno odvozio šest utrka. U junior GP3.3. klasi osvojio je prvo mjesto te u GP3 klasi drugo mjesto, dok je Jurica (#77) sudjelovao u runabout GP4 klasi i osvojio treće mjesto.

Jurica Marović
Jurica Marović // Foto: Mario Križnjak

Potrebno je napomenuti kako je 14-godišnji Dorijan na utrci Svjetskog juniorskog prvenstva u mađarskom gradu Nyíregyházi u lipnju osvojio prvo mjesto i naslov juniorskog prvaka svijeta.

Jet ski utrke u Mađarskoj imale su vrhunsku organizaciju i prijenos svih utrka uživo na njihovoj Facebook stranici. Također, imale su i memorijalno značenje, i to borbu protiv raka.