Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Dinamo u derbiju svladao Rijeku i preuzeo vrh Prve HNL

Kompletirano je i 24. kolo u Prvoj HNL. U nedjelju smo imali čak dva derbija. U prvom su Osijek i Gorica odigrali 1:1, a u drugom je Dinamo s 2:0 pobijedio Rijeku

Kompletirano je i 24. kolo u Prvoj HNL. U nedjelju smo imali čak dva derbija.

U prvom su Osijek i Gorica odigrali 1:1. Gosti su poveli u 55. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Matar Dieye. Senegalski napadač je pobjegao domaćoj obrani, izašao sam ispred Ivušića koji mu je obranio prvi, ali ne i drugi udarac.

Domaćin se spasio iz jedanaesterca u 88. minuti kojeg je mirno realizirao Damjan Bohar. Prekršaj je skrivio Martinssona Ngoualija nad Ivanom Santinijem. Bebek je provjerio svoju odluku i potvrdio kazneni udarac.

U posljednjim trenucima susreta nakon ubačaja Bočkaja zabio je Ante Erceg za pobjedu Osijeka. No, pogodak je ipak poništen zbog zaleđa nakon pregleda video snimke. To nije dobro sjelo treneru Nenadu Bjelici.

Dinamo je iskoristio kiks Osijeka i pobjegao mu za dva boda na vrhu ljestvice. Modri imaju i utakmicu manje.

Zagrepčani su poveli u 27. minuti. Oršić je lijepo iz ponovljenog pokušaja asistirao Ivanušecu, a ovaj je ostao nebranjen i prizemnim udarcem iskosa s desne strane kaznenog prostora svladao vratara Nevistića. Stvar je bila riješena u 67. minuti.

Tresla se mreža Rijeke, ali linijski sudac je podigao zastavicu. Situacija se provjeravala, a odluka linijskog suca je poništena. Petković je s desne strane sjajno proigrao Oršića koji iz blizine trese mrežu za povećanje vodstva.

U subotu su nogometaši Varaždina poraženi od Hajduka na splitskom Poljudu rezultatom 2:0. Uspio je Hajduk vezati tri HNL-pobjede.

Hajduk je poveo već u osmoj minuti. Zabio je David Čolina. Točku na ‘i’ stavio je u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela tragičnim autogolom Kerim Memija. Nevjerojatan autogol možete pogledati OVDJE.

Slaven Belupo i Lokomotiva, pak, odigrali su bez pogodaka.

U petak je Istra u Puli s 3:2 pobijedila Šibenik. Emir Sahiti doveo je goste u vodstvo u 44. minuti, a izjednačio je s bijele točke Šime Gržan u 55. minuti. Antonio Ivančić doveo je domaćina u vodstvo samo dvije minute kasnije, a za 3:1 strijelac je u 63. minuti bio Taichi Hara. Konačni rezultat postavio je Marko Bulat u 75. minuti. Gosti smatraju da su u samom finišu utakmice oštećeni za nedosuđeni jedanaesterac.