Nedjelja, 16. lipnja 2024.

Dinamo uvjerljiv u finalu Kupa, Modri slave trostruku krunu

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobjednici su SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u dvije utakmice finala nadvisili Rijeku.

U prvom susretu u Maksimiru nije bilo pogodaka, dok je u današnjem uzvratu na ispunjenoj Rujevici momčad trenera Sergeja Jakirovića ostvarila uvjerljivu pobjedu rezultatom 1:3.

Dinamo
Slavlje igrača Dinama nakon osvojenog Kupa // Screenshot: Max Sport

Goste je u vodstvo doveo Petar Sučić u 28. minuti na asistenciju Arbëra Hoxhe. Isti igrač namjestio je i gol za 0:2 kojeg je zabio Martin Baturina u 42. minuti.

Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Marko Bulat u 82. minuti na dodavanje Brune Petkovića, a konačnih 1:3 postavio je Toni Fruk u 2. minuti sudačke nadoknade.

Modri su tako osvojili trostruku krunu, jer su osim prvenstva i Kupa slavili i u Superkupu.