Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Dinamo uvjerljivom pobjedom u Rijeci osigurao novi naslov prvaka Hrvatske

Tri kola prije kraja prvenstva Modri su otišli na nedostižnih 10 bodova prednosti drugoplasiranom Osijeku

Nogometaši zagrebačkog Dinama novi-stari su prvaci Hrvatske. Tri kola prije kraja prvenstva Modri su otišli na nedostižnih 10 bodova prednosti drugoplasiranom Osijeku (78 – 68).

Dinamo u ovom trenutku ima ukupno 24 pobjede, šest remija i tek tri poraza. Postigli su Modri 78 pogodaka, a primili 26. Dinamu je ovo 22. naslov prvaka Hrvatske, a ukupno 32. naslov nacionalnog prvaka.

Novu titulu prvaka i prije kraja prvenstva Dinamo je osvojio uvjerljivom pobjedom na Rujevici. Domaća Rijeka ‘pala’ je s uvjerljivih 5:1.

Zanimljivo je da je Rijeka povela već u prvoj minuti, ali Zagrepčani se vraćaju u utakmicu autogolom Galovića u 42. minuti. Valja istaknuti da je Dinamu poništen i gol u 16. minuti nakon pregledavanja VAR-a. Gvardiol je bio u zaleđu.

U 48. minuti Mišić je zabio za vodstvo gostiju, a samo dvije minute kasnije Capan postiže još jedan autogol za Rijeku.

Na 4:1 za Dinamo zabio je Oršić u 65. minuti. VAR u 78. minuti poništava još jedan gol za goste, u zaleđu je bio Petković.

U 88. minuti Vukčević je zabio i treći autogol Rijeke za konačnih 5:1.

REZULTATI 33. KOLA PRVE HNL:

Lokomotiva – Slaven Belupo 3:1, Šibenik – Istra 1961 1:0, Gorica – Osijek 1:0, Varaždin – Hajduk 0:1, Rijeka – Dinamo 1:5.