Petak, 26. travnja 2024.

Dramatičnije nije moglo: Hrvatski rukometaši ipak ne idu na Olimpijske igre!

Portugal i Francuska zatvorili su kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre koji se igrao u Montpellieru.

Hrvatska je nestrpljivo iščekivala rasplet utakmice jer nam je za Tokio igralo samo da Portugal ne pobijedi ili da pobijedi s više od sedam golova razlike, što je bilo nerealno za očekivati.

Francuska je tijekom prvog poluvremena vodila i šest razlike, činilo se da neće biti drame, ali onda je popustila i Portugalci smanjuju na 13:12. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku susreta bilo je svega. Portugal je i vodio, a Francuska se nikako nije uspijevala odlijepiti. Igralo se gol za gol. Nervoza je rasla. Nije nam očito suđeno da gledamo utakmicu bez drame pa čak ni kada ne igraju naši rukometaši.

U 51. minuti Francuzi zabijaju za 25:23, ali ništa nije bilo riješeno. Portugal se nije predavao. Šokantne posljednje minute, a u 60. se ušlo s rezultatom 28:28.

Na kraju nije dobro završilo za nas. Portugal je pobijedio na nevjerojatan način s 29:28. Nakon velike pogreške Francuza u zadnjim sekundama, Portugal je iskoristio kontru i plasirao se zasluženo u Tokio. Zabila je i Francuska još gol, ali njemački suci kazali su da je to bilo nakon istoka vremena.

Hrvatska na Olimpijskim igrama zadnje nije bila 2000. godine. Kakav šok! Hrvatski rukomet je na velikoj prekretnici, stvari se moraju mijenjati.

Podsjetimo, hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Tokiju u petak porazom od Francuske 30:26, a u subotu je u dramatičnoj završnici svladala Portugal s 25:24. Kvalifikacijski turnir izabranici Hrvoja Horvata zaključili su pobjedom protiv Tunisa rezultatom 30:27.