DRUGA ŽNL Mičetinac slavio u Herešinu, golijade u Bregima, Gotalovu, Čvrstecu i Torčecu, Ždala pobijedila u derbiju

Ovog vikenda odigrano je 17. kolo Druge koprivničko-križevačke županijske lige.

U derbiju kola Prugovac je bio domaćin Prekodravcu iz Ždale. Gosti su uspješno odradili posao i pobijedili s 2:0.

Vodeća Mladost je u Koprivničkim Bregima bez problema svladala Hrvatski bojovnik, bilo je čak 6:1.

Još uvjerljiviji bio je GOŠK u Gotalovu protiv Gornje Rijeke. Domaćin je slavio s nevjerojatnih 9:1.

Starigrad se s novim trenerom Draženom Dlakom nije dobro proveo u Svetom Petru Čvrstecu. Domaćin je bio bolji s 5:3. Starigrad je svoja tri pogotka postigao tek u posljednjih 10 minuta igre. Prekasno buđenje.

Podravec je u Torčecu bio domaćin Rudaru iz Glogovca i ta je utakmica završila pobjedom gostiju 4:2. Glogovčani su treći i četvrti gol postigli u samom finišu utakmice.

Odličan Omladinac u drugom dijelu sezone u Herešinu je ugostio čvrstu i organiziranu momčad Mičetinca. Bio je to sudar dviju momčadi koje su osvojile svih devet bodova u prve tri proljetne utakmice.

Domaćin je bio bolji u prvom dijelu utakmice, promašio je u devetoj minuti i jedanaesterac, ali gosti su na odmor otišli s vodstvom nakon kornera iskusnog Darija Brglesa. U gužvi pred golom Špernjaka najbolje se snašao Turković. Osjetio se (zbog tri žuta karona) nedostatak mladog Ovnića u napadu Omladinca.

U nastavku susreta domaćin je pokušavao doći do izjednačenja, u zadnjoj minuti imao je i ‘mrtvaca’, ali je i Mičetinac opasno zaprijetio u nekoliko navrata. Ipak, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i gosti kući odlaze sa sva tri boda.

Kolo su u subotu u Kunovcu otvoriti Sokol i Fugaplast. Sokol je bio veliki favorit u ovoj utakmici, ali je teško došao do bodova.

Momčad Valentina Knapića je slavila rezultatom 3:2 nakon preokreta. Za Sokol su zabili Dino Dević (24′), Nemanja Grubić (41′) i Marko Kozjak (74′), a za Fugaplast je oba pogotka postigao Matej Sršić (20′ i 54′).

Na svim utakmicama zajedno, dakle, palo je ukupno 39 golova ili 5,57 po susretu. Iznimno efikasno kolo.

Na vrhu ljestvice Bregovci su zadržali velikih sedam bodova prednosti ispred Prekodravca iz Ždale.

OMLADINAC HEREŠIN – MIČETINAC, Foto: Zvonimir Markač

Igor Strajnić u napadu Nogometaši Mičetinca Publika u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Lovro Lončarić Nikola Cenkovčan okružen igračima Mičetinca Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu Detalj s utakmice između Omladinca i Mičetinca u Herešinu