Euro: Hrvatska u drami pobijedila Island

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Islanda u današnjoj utakmici Europskog prvenstva u Budimpešti.

Islanđani su na poluvremenu vodili rezultatom 12:10, no Hrvatska je u nastavku preokrenula i u dva navrata sredinom drugog poluvremena imala prednost od čak pet golova (19:14 i 20:15).

Onda su naši stali, dugo su bili bez gola i Island se vratio u egal, čak i poveol s jednim golom razlike. Ipak, u posljednjem napadu Ante Gadža je pogodio za konačnih 23:22.

Hrvatska ni prije ove utakmice nije imala izglede za plasman u polufinale, a sad je Islandu smanjila izglede za plasman među četiri najbolje ekipe Eura.

Posljednju utakmicu u skupini drugog kruga Hrvatska igra u srijedu protiv Nizozemske (18.00).

HRVATSKA: Pešić (13), Pilipović; Jelinić 1, Ćavar, Čupić 5 (5), Glavaš, Šipić, Marić 2, Načinović 1, Lučin 6, Gojun, Srna 1, Cindrić 1, Gadža 1, Martinović 5, Maraš. IZBORNIK: Hrvoje Horvat.
ISLAND: Hallgrmimsson (11), Bjorgvinsson; Torkelsson 6, S. Gudjondsson 5, Vidarsson 2, Asegeirsson 4, V. Kristjansson, Magnusson 5 (2), Ingason, K. Kristjansson, Einarsson, Stefansson, Gislasson, Aronsson. IZBORNIK: Gudmundur Gudmundsson.