Europska liga: Dinamo ispao uz pobjedu protiv Seville

Nogometaši Dinama večeras su u Zagrebu ugostili španjolsku Sevillu u uzvatnoj utakmici play-offa Europske lige.

Aktualni hrvatski prvak odigrao je dobro prvo poluvrijeme, nadigrao se Rakitićevu momčad, ali nije uspio uputiti udarac u okvir gola.

Dinamo je poveo u 65. minuti nakon što je Mislav Oršić sigurno realizirao kazneni udarac zbog igranja rukom Acune prilikom prodora Marka Bulata.

Iako su Modri odigrali dobro i u ostatku utakmice, nisu uspjeli to materijalizirati i eventualno izboriti produžetak.

Na kraju minimalna pobjeda protiv drugoplasirane momčadi španjolske La Lige nije bila dovoljna. Sevilla ide dalje s ukupnih 3:2, dok se Dinamo sad može u potpunosti posvetiti domaćem prvenstvu.

DINAMO – SEVILLA 1:0 (0:0)
(PRVA UTAKMICA 1:3)
DINAMO (3-5-2): Livaković – Theophile, Šutalo, Franjić – Ristovski (od 61. Špikić), Tolić (od 53. Bulat), Mišić, Gojak (od 74. Menalo), Štefulj (od 62. Bočkaj) – Petković (od 65. Emreli), Oršić. TRENER: Željko Kopić.
SEVILLA (4-3-3): Bono – Montiel (od 46. Navas), Kounde, Carlos (od 46. Delaney), Acuna – Rakitić (od 71. Jordan), Reges, Papu Gomez – Corona (od 71. Torres), Mir (od 81. En Nesyri, Ocampos. TRENER: Julen Lopetegui.