Nedjelja, 28. travnja 2024.

Fantastična Hrvatska pobijedila i Njemačku i plasirala se na Olimpijske igre u Parizu

Fantastična Hrvatska plasirala se na Olimpijske igre u Parizu, ali još mora odraditi utakmicu trećeg kola kvalifikacijskog turnira protiv Alžira. Utakmica se igra u nedjelju

Hrvatska rukometna reprezentacija u subotu je odigrala i svoju drugu utakmicu na Olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Hannoveru.

Nakon što su naši rukometaši pobijedili Austriju u četvrtak rezultatom 35:29, ekipa novog izbornika, Islanđanina Dagura Sigurdssona, i protiv Njemačke je pokazala odličnu igru i upisala novu pobjedu 33:30 (16:10).

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Martinović s osam pogodaka, a pratili su ga Duvnjak i Šoštarić s pet pogodaka u mreži domaćina turnira. Vratar Kuzmanović upisao je devet obrana, pritom osam u prvom poluvremenu.

Dodajmo i da je Uščins bio igrač utamice s osam zabijenih golova, ali utješna je to nagrada za Nijemce.

Fantastična Hrvatska s dvije pobjede plasirala se na Olimpijske igre u Parizu, ali još mora odraditi utakmicu trećeg kola kvalifikacijskog turnira protiv Alžira. Utakmica se igra u nedjelju u 16.45 sati.

Hrvatski rukometaši
Hrvatski rukometaši // Foto: HRS

Od odlaska u Pariz nas je moglo eliminirati jedino dvije pobjede Alžira, protiv Austrije i nas, i to s velikom razlikom, ali taj film nećemo gledati.

Dakle, nakon Atlante, Atene, Pekinga i Rija vraćamo se na Olimpijske igre nakon što smo propustili nastup u japanskom Tokiju.

NJEMAČKA: Wolff (10+2), Späth; Lichtlein, Golla 2, Heymann 3, Knoor 1, Zerbe 4 (3), Köster 1, Michalczik 1, Uščins 8, Semper, Dahmke 3, Mertens, Steinert 1, Kastening 1 (1), Kolbacher 5.

IZBORNIK: Alfred Gislasson.

HRVATSKA: Mandić, Kuzmanović (8+1); Mihić, Duvnjak 5, Šoštarić 5, Gojun, Karačić, Načinović 2, Vistorop, Mamić, Cindrić 2, Martinović 8, Šipić 3, Glavaš, Srna 2, Klarica 2, Jelinić 4.

IZBORNIK: Dagur Sigurdsson.

SEDMERCI: Njemačka 6 (4), Hrvatska 2 (0). ISKLJUČENJA: Njemačka 8 minuta (Steinert 13, Köster 25, Michalczik 29, Heymann 53 CK), Hrvatska 8 minuta (Srna 23, Načinović 32, Jelinić 40, Duvnjak 42).

NOVO

Hrvatska muška rukometna reprezentacija i službeno je osigurala nastup na Olimpijskim igrama u Parizu od 26. srpnja do 11. kolovoza ove godine. Nakon pobjede protiv Njemačke to je bilo gotovo sigurno, a nakon što je u drugom susretu drugog kola kvalifikacijskog turnira u Hannoveru Austrija nadigrala Alžir s 41:26 (20:13) postalo je i službeno.

Hrvatska je pobjedama protiv Austrije i Njemačke osigurala pvo mjesto na turniru, dok će se za drugo mjesto koje također vodi u Pariz u nedjelju u međusobnom ogledu boriti Njemačka i Austrija. Zanimljivo, nakon prva dva kola i Nijemci i Austrijanci imaju po dva boda i razliku pogodaka +9. Na dnu je Alžir bez bodova.

Hrvatski rukometaši su do sada šest puta nastupili na olimpijskim igrama te imaju dva zlata (1996., 2004.), jednu broncu (2012.) te po jedno četvrto i peto mjesto.