Srijeda, 24. travnja 2024.

Fenomenalni rezultati koprivničkih atletičara na utrci Centrum Mundi u Ludbregu

Trčale su se dvije utrke - utrka na 10 kilometara koja se ujedno bodovala i za Kup sjeverozapadne Hrvatske te utrka od 4 kilometra za rekreativce

Proteklog je vikenda u Ludbregu održana gradska cestovna utrka Centrum Mundi.

Na Trgu svetog Trojstva okupilo se 280 trkača i trkačica. Trčale su se dvije utrke – glavna na 10 kilometara koja se ujedno bodovala i za Kup sjeverozapadne Hrvatske te utrka od 4 kilometra za rekreativce.

Sjajne rezultate na utrci postigli su i atletičari koprivničkog Atletskog kluba.

Sara Podoreški je na stazi duljine 4 kilometara u kategoriji Ž19 osvojila drugo mjesto s vremenom 17:32., dok je Tara Rušak na stazi duljine 10 kilometara u kategoriji Ž19 osvojila prvo mjesto s vremenom 56:18.

U kategoriji Ž30 Ivana Antolaš osvojila je prvo mjesto s vremenom 49:01, dok je Marina Matota u istoj kategoriji osvojila treće mjesto s vremenom 51:34.

Nataša Sušanj je u kategoriji Ž40 bila šesta s vremenom 50:00.

U kategoriji Ž50 Marija Vladušić je zauzela je četvrto mjesto s vremenom 55:15, a Sonja Rušak sedmo mjesto s vremenom 1:04:10.

Utrka Centrum Mundi u Ludbregu

U muškoj konkurenciji utrke 10 kilometara Marko Tesla je u kategoriji M30 zauzeo osmo mjesto s vremenom 42:20, dok je Renato Begović u kategoriji M40 bio sedmi s vremenom 41:33, a Nikola Kovačić 21. s vremenom 48:50.

U kategoriji M60 najbolji je bio Zvonko Vrhovski koji je osvojio prvo mjesto s vremenom 42:44.