FOTO Graničar Đurđevac ima najmlađu momčad u Trećoj HNL Sjever, a igra odlično i pobjeđuje

S prosjekom godina malo većim od 18, nadahnuta, borbena i brza ekipa đurđevačkog Graničara pred 250 vatrenih navijača svladala je renomiranu gostujuću ekipu Virovitice s 1:0

Najmlađa momčad Treće HNL Sjever, u trećem kolu, pobijedila je jaku momčad Virovitice koju vodi trener Vjekoslav Vučeta.

S prosjekom godina malo većim od 18, nadahnuta, borbena i brza ekipa đurđevačkog Graničara pred 250 vatrenih navijača svladala je renomiranu gostujuću ekipu s 1:0.

Nakon početnih uraganskih napada mladih Picoka koje vodi Dario Brgles na gol Matoševića, u 10. minuti utakmice, nakon odličnog udarca iz igre Jana Fusića, lopta pogađa u ruku gostujućeg igrača zbog čega glavni sudac utakmice Filip Hirš dosuđuje jedanaesterac za Graničar.

Kazneni udarac izvodi Nikšić te uz savladanog Maroševića pogađa desnu vratnicu i upropaštava priliku za vodstvo Graničara.

Mladi Picoki nastavljaju s brzom i trkački jakom igrom stvarajući prilike pred golom Virovitičana.

U jednoj takvoj nakon greške obrane gostiju Igor Sabol sam izbija pred golmana Virovitičana, ali ne uspijeva zabiti.

Virovitičani u nastavku prvog poluvremena iz kontri stvaraju nekoliko izglednih prilika, no poluvrijeme završava bez pogodaka.

U drugom poluvremenu mladi Picoki većinom iz brzih i razrađenih protunapada ugrožavaju gol Virovitičana.

Iz jednog takvog silovitog i brzog kontranapada, odlično razrađenom akcijom, Jan Fusić upošljava Igora Sabola, koji pogađa lijevi kut virovitičkog gola za vodstvo Graničara u 54. minuti.

Tada počinje žilovita i žustra borba na sredini terena, uz silovite napade Virovitičana, no rezultat je ostao nepromijenjen…

Treća HNL: Nova pobjeda Đurđevčana, remi Podravine i Tehničara, Ždralovi razbili Varteks, porazi Križevčana i Virovaca