Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Hrvatska Sahara trail privukla više od 500 trkača iz četiri države

U subotu je u organizaciji Trkačkog kluba Đurđevac održana trkačka utrka pod nazivom Hrvatska Sahara trail koja je okupila više od 500 trkača iz četiri države.

Start i cilj bio je ispred utvrde Stari grad, a natjecatelji su mogli birati između četiri trkače staze, i to od 5,7 km, 17,2 km i 27 km te Canicross utrku duljine 5,7 km.

Hrvatska Sahara trail
Izvor fotografije: Grad Đurđevac

Prije početka utrke okupljene je pozdravio đurđevački gradonačelnik Hrvoje Janči te svima poželio dobrodošlicu u Đurđevac, dobre rezultate, uživanje u prirodi oko grada Picoka te zahvalio sponzorima.

U utrci dugoj 27 km koja je osim Park šume Borik obuhvaćala i geografsko-botanički rezervat Đurđevački pijesci, u ženskoj je kategoriji prvo mjesto osvojila je Maja Krčelić, drugo mjesto Andreja Ložnjak, a treće mjesto Vanja Rupčić iz AK Koprivnica.

U muškoj kategoriji prvo je mjesto osvojio Stjepan Žanić iz AK Plitvice, drugo mjesto Stjepan Ljeljak iz AK Vrbovec, a treće Juro Buljan iz AK Maksimir.

U utrci dugoj 17,2 km u ženskoj je kategoriji prvo mjesto osvojila Paula Vrdoljak, drugo mjesto Gabrijela Šalković, a treće Mateja Golenja.

U muškoj kategoriji Martin Štefan iz Virovskih Ranera osvojio je prvo mjesto, Mateo Ledinski iz AK Bjelovar drugo, dok je Karlo Vučinić osvojio treće mjesto.

U utrci dugoj 5,7 km u ženskoj kategoriji prvo je mjesto osvojila Ivana Zeljko iz AK Međimurje Čakovec, drugo mjesto Ida Foret iz Litice oko Virovitice, a treće mjesto Dora Kovačić kao individua.

Također, i ove se godine u Đurđevcu trčala se i Prins canicross trail lige 2024. Riječ sve popularnijoj sportskoj disciplini u kojoj sudjeluju ljudi i njihovi psi.

U ovoj je utrci u ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila Anja Gluvić iz Canfit Teama (Slovenija), drugo mjesto Paula Vrdoljak iz AK Sljeme, a treće Irena Smojter iz AK Sljeme & Canicross Croatia.

Od muških natjecatelja prvo mjesto je osvojio Tilen Strmšek iz Canfit Team & Fitmin (Slovenija), drugo Tomislav Vuk iz Canicross Croatia, a treće  Nejc Juvan iz ŠD Canfit Team (Slovenija).

Ekipno je prvo mjesto zauzeo AK Bjelovar, drugo mjesto Ogulin trail team,a treće mjesto AK Plitvice.

Dodijeljene su i nagrade najmlađem natjecatelju Viti Nagradiću te najstarijem Željku Orehoci.

Napomenimo kako je Hrvatska Sahara trail postala i dio KontinenTrail lige-Trail lige centralne Hrvatske.

Cijelu fotogaleriju možete pogledati OVDJE.