FOTO Kapetan ivanečke Sloge Mario Rac utišao svaku ambiciju Kalinovčana

S tri gola protiv Kalinovca Mario Rac je došao do nevjerojatnih 31 gola u prvenstvu. A tek je počeo proljetni dio

Na prekrasnom stadionu Vlado Leščan-Duspe u Đurđevcu u subotnjoj utakmici 14. kola Prve ŽNL vodeća momčad prvenstva Sloga iz Koprivničkog Ivanca rutinski je pobijedila posljednjeplasirane Kalinovčane s uvjerljivih 4:0.

Već u 7. minuti igre Mario Rac, kapetan lidera prvenstva, izuzetno preciznim udarcem s 25 metara pogađa desni gornji kut gola Kalinovčana.

Mario Rac u svakoj utakmici igra s velikim emocijama
Mario Rac u svakoj utakmici igra s velikim emocijama // Foto: Robert Rodman

Ivančani i nadalje dominiraju igrom te stvaraju pritisak i izgledne šanse. U 17. minuti obrana Kalinovčana ruši Raca u šesnaestercu i sudac Gregurina bez dvojbe dosuđuje najstrožu kaznu u korist gostiju.

Izvođač jedanaesterca Mario Rac zabija i drugi svoj od tri pogotka na utakmici.

Bravurom Konjevića u 34. minuti, kojom izbacuje dva igrača Kalinovca te proigrava Ivančića, koji zabija, Sloga odlazi na nedostižnih 3:0.

Dejan Ruk, trener Sloge iz Koprivničkog Ivanca
Dejan Ruk, trener Sloge iz Koprivničkog Ivanca // Foto: Robert Rodman

U 44. minuti, nakon brze kontre, pred gol Rakitničana sam izbija Rac te neumoljivo zabija za svoj hat-trick i konačni rezultat. Dodajmo i da je to Racu bio već 31. gol ove sezone i daleko je najefikasniji igrač Prve ŽNL. A tek je počeo proljetni dio.

U drugom poluvremenu gotovo da nije bilo zanimljivog nogometa. Ivančani igraju rekreativno, lako kontrolirajući utakmicu.

Kalinovčani pokušavaju zabiti barem počasni zgoditak, no dvije polušanse koje stvaraju nisu realizirali.

Nakon ove utakmice, Kalinovac je ostao na nuli što se bodova tiče, a Sloga je sad već na 40 bodova. U 14 odigranih susreta imaju samo jedan remi i čak 13 pobjeda.

Josip Marenić, trener Kalinovca
Josip Marenić, trener Kalinovca // Foto: Robert Rodman

U idućem kolu Sloga u Koprivničkom Ivancu dočekuje Viktoriju iz Vojakovca, dok Kalinovac traži prve prvenstvene bodove protiv susjeda na ljestvici Panonije u Peterancu.

KALINOVAC – SLOGA KOPRIVNIČKI IVANEC, Foto: Robert Rodman