Subota, 27. travnja 2024.

FOTO Koprivničanka Helena Hraščanec na državnom prvenstvu cvjećara osvojila sjajno četvrto mjesto

Helena Hraščanec je u izrazito velikoj konkurenciji najboljih hrvatskih cvjećara osvojila drugo mjesto u kategoriji Stručak za Juditu, a četvrta je bila u ukupnom poretku

U prostorima Dioklecijanovih podruma u Splitu u utorak je održano državno prvenstvo cvjećara, a u srijedu Forum sekcije cvjećara Hrvatske obrtničke komore i panel na temu “Cjeloživotno obrazovanje cvjećara”.

Sudionice su se na državnom prvenstvu natjecale u četiri kategorije – Fantazija u renesansnom “žardinu”, Stručak za Juditu, Stol za dvoje i Vjenčani buket. Magdalena Kahlina, obrtnica iz Zaboka, ukupna je pobjednica državnog prvenstva cvjećara HOK-a te će predstavljati Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu cvjećara koje će se održati od 26. do 31. kolovoza 2025. godine u Haagu.

Na prvenstvu je sudjelovala i članica Udruženja obrtnika Koprivnica Helena Hraščanec, vlasnica Cvjećarskog i trgovačkog obrta Ciklama, uz asistenciju predsjednika sekcije cvjećara koprivničkog Udruženja obrtnika Tihomira Košćaka, vlasnika obrta Cvjećarna Luna.

Helena Hraščanec je u izrazito velikoj konkurenciji najboljih hrvatskih cvjećara osvojila drugo mjesto u kategoriji Stručak za Juditu, a u ukupnom poretku osvojila je odlično četvrto mjesto.

Čestitke Heleni i Tihomiru na ovom velikom uspjehu.