FOTO Križevčani u derbiju srušili Polet, važne pobjede Koprivnice i Podravca iz Virja

Ove subote odigrane su i utakmice 20. kola u Trećoj nogometnoj ligi Sjever.

Veliki derbi igrao se u Križevcima gdje je vodeći Radnik dočekao drugoplasirani POlet iz Svetog Martina na Muri. Momčad Anthonyja Pavlovića pobijedila je rezultatom 3:2. Za domaćina golove su postigli Mihael Mačković, Hrvoje Mladen (11m) i Leon Lacić Klarić, a Polet je u samom finišu susreta postigao ta dva pogotka, praktički u minuti. Strijelci su bili Nino Patafta i Marko Šarić.

Križevčani su ovom pobjedom pobjegli Poletu na velikih šest bodova i praktički stavili jednu ruku na pehar namijenjen prvaku.

Detalj s utakmice između Radnika i Poleta u Križevcima
Detalj s utakmice između Radnika i Poleta u Križevcima // Foto: NK Radnik Križevci

Koprivnica je ostvarila važnu pobjedu protiv Dinama iz Domašinca rezultatom 1:0. U prvom poluvremenu Koprivnica je imala inicijativu, ali nije uspjela slomiti dobar otpor gostiju iz Međimurja. Prilike nisu iskoristili Radotović i Arap, dok je Ramaj obranio neugodan udarac Krznara iz daljine.

Na poluvremenu je trener Bojan Tucaković umjesto Međurečana uveo Palčića, a kapetan Mateas Delić preselio je iz obrane u napad.

Udarac Radotovića obranio je vratar Dinama u 47. minuti, potom je u 53. minuti Kunštek tukao pokraj gola. Odličnu priliku imao je u 61. minuti Essomba Essomba, no njegov pokušaj glavom otišao je iznad grede.

Brojni napadi isplatili su se u 65. minuti kad je Matija Vuić poslao povratnu loptu koju je u mrežu smjestio David Arap.

Posao je koprivničkoj momčadi olakšao gostujući stoper Šimunić koji je isključen u 74. minuti zbog nesportskog ponašanja, odnosno prigovora sucu.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je i Podravac iz Virja. Na domaćem terenu pobijedio je neugodni Rudar iz Murskog Središća s 3:2.Poveo je domaćin u 21. minuti preko Mate Begavca, a samo minutu kasnije poentirao je i Roko Grgić. Neve Hlišć zabio je za goste u 36. minuti, a izjednačio je u 41. minuti Kevin Nedeljko.

Treći pogodak za domaću momčad trenera Luke Kozića postigao je Ivan Peršinović u 87. minuti s bijele točke. Pogodak možete pogledati OVDJE.

Virovitica i Varteks odigrali su efikasnu utakmicu i podijelili bodove – 3:3, a Papuk je s 2:1 pobijedio ludbrešku Podravinu.