Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

[FOTO] Močile pružile odličan otpor Slavenu Belupu u prvom dijelu prijateljskog ogleda na Apašu

Otpor gostiju oslabio je u nastavku, na čijem početku je Roy Ferenčina uveo niz novih igrača

Slaven Belupo je u utorak svladao županijskog prvoligaša Močile u prijateljskoj utakmici odigranoj na Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ u Koprivnici.

Momčad iz zapadnog predgrađa Koprivnice pružila je odličan otpor znatno kvalitetnijem suparniku u prvom poluvremenu, koje je završeno bez pogodaka.

Odlične prilike propustili su u prvom dijelu Mioč za domaće i Kranjčević za goste, obojica su promašili okvir gola. Do pogotka su mogli i Štefulj, odnosno Palčić, no ostalo je 0:0.

Otpor gostiju oslabio je u nastavku, na čijem početku je Roy Ferenčina uveo niz novih igrača. Martinaga je matirao gostujućeg vratara u 50. minuti, potom se u strijelce upisao u Šakota, da bi dva pogotka isporučio Štrkalj.

U završnici je konačnih 5:0 postavio Boras.

Slaven u subotu gostuje kod Dinama, dok Močile u subotu gostuju u Starigradu.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
SLAVEN BELUPO – MOČILE 5:0 (0:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 300. Sudac: Mario Vecko (Koprivnica).
SLAVEN BELUPO: Marković, Bosec, Božić, Međimorec, Štefulj, Lepinjica, Agbekpornu, Liber, Mioč, Hoxha, Ortiz; još su igrali: Jesenović, F. Hlevnjak, Račić, Boras, Martinaga, Claudemir, Mađarić, Šakota, Jagušić, Bošnjak, Štrkalj, Ćurković.
TRENER: Roy Ferenčina.
MOČILE: Vrhovec, Belaj, Radić, Šantek, Posavec, Šoštarić, M. Švagelj, Horvatinović, Kranjčević, D. Hlevnjak, Palčić; još su igrali: Perika, Miler, Habek, Arki, L. Švagelj, Drk, Đagar, Šegović, Šteingel, Guslov, Orejaš.
TRENER: Vedran Bači.
STRIJELCI: 1:0 Martinaga (50), 2:0 Šakota (52), 3:0 Štrkalj (53), 4:0 Štrkalj (66), 5:0 Boras (80).