Utorak, 23. travnja 2024.

FOTO Picoki u derbiju Prve ŽNL srušili Kunovčane: može li se do kraja zakuhati borba za naslov prvaka?

Momčad Zvonka Lipovca u posljednjih 12 prvenstvenih utakmica ima čak 11 pobjeda i samo jedan gostujući remi u Sigecu

Više od četiristo gledatelja, u pravoj nogometnoj atmosferi, uživalo je u subotu u odličnoj prvenstvenoj utakmici 22. kola Prve ŽNL koju su u Đurđevcu odigrale vodeće momčadi na prvenstvenoj tablici. Picoki su na kraju pobijedili vodeće Bratstvo iz Kunovca rezultatom 2:0.

Utakmica je bila bogata prilikama za golove i na jednoj i na drugoj strani. U promašajima zicera prednjačili su Picoki. Već u 21. minuti, poslije odličnog proigravanja prema Viniciusu na samom centru, odličnim slalomom nanizavši cijelu obranu Bratstva mladi Brazilac izbija sam pred odličnog golmana gostiju Štefkovića koji čisto uzima loptu u pokušaju driblinga.

Graničar drži inicijativu te trkački parira odličnoj veznoj liniji gostiju. Bratstvo trenera Dejana Zrinskog u nekoliko navrata ubačajima u šesnaesterac domaćih stvara izgledne situacije za zgoditak. U 37. minuti igre zbog ozljede igru napušta najiskusniji igrač Picoka Zlatko Topolčić, a umjesto njega ulazi mladi brzanac Boris Miklić, koji svojim prodorima po boku stvara glavobolje gostujućoj obrani. Isti igrač u 40. minuti, nakon ubačaja Zvonimira Fusića, odlično puca glavom, no Filip Štefković vrhunski brani. Dinamično prvo poluvrijeme ipak završava bez pogodaka.

Dejan Zrinski, trener Bratstva iz Kunovca
Dejan Zrinski, trener Bratstva iz Kunovca // Foto: Robert Rodman

U nastavak Picoki kreću još jače, tako da već u 47. minuti, nakon ubačaja kapetana Graničara Davora Kožara, Jan Fusić u skoku nogom gađa, no obrambeni igrač gostiju izbija loptu s gol linije.

Pet minuta kasnije slijedi opasan udarac Zvonimira Fusića koji odlazi jako blizu lijeve vratnice.

U 54. minuti, poslije odličnog proigravanja Viniciusa, Zvonimir Fusić s ruba šesnaesterca gađa i neobranjivo pogađa za vodstvo Graničara.

Poslije tog pogotka bude se i gosti te preko Dejana Slijepčevića i Damira Azizija opasno ugrožavaju gol Picoka. Najbolji strijelac gostiju Azizi u 60. minuti izbija na sedam metara od gola Picoka, no odličan Sven Gorjanec brani.

Već nekoliko minuta kasnije, nakon gužve u šesnaestercu gostiju, lopta pogađa u ruku jednog gostujućeg igrača te sudac Ivan Molvarec pokazuje na jedanaesterac, koji izvodi Jan Fusić, no odličan golman Bratstva brani.

Gosti iz Kunovca, nakon obrane kaznenog udarca, preuzimaju inicijativu te desetak minuta opasno ugrožavaju gol Picoka. Tako u 67. minuti Damir Azizi odličnim šutom s 10 metara gađa desni kut Graničareva gola, no Sven uz pomoć stative brani.

Igrala se 85. minuta utakmice kada je igrač utakmice Zvonimir Fusić nakon solo prodora kroz obranu Bratstva uputio odličan šut na gol Štefkovića koji odlično brani, no lopta se odbija nazad do Zvonimira koji glavom postavlja konačni rezultat od 2:0.

Zvonko Lipovac, trener Graničara iz Đurđevca
Zvonko Lipovac, trener Graničara iz Đurđevca // Foto: Robert Rodman

Domaća momčad Zvonka Lipovca u posljednjih 12 prvenstvenih utakmica ima čak 11 pobjeda i samo jedan gostujući remi u Sigecu. Vodeće Bratstvo imalo je lagodnu situaciju na vrhu, no sada su Picoki Kunovčanima, kojima je ovo bio drugi poraz zaredom, došli na samo šest bodova zaostatka. U međusobnom omjeru bolji su Đurđevčani jer je Bratstvo u Kunovcu pobijedilo Picoke s 1:0. Do kraja prvenstva ostale su još samo četiri utakmice.

Đurđevčani igraju protiv Panonije u Peterancu, doma protiv Tomislava Radnika iz Svetog Ivana Žabna, u Kalinovcu i doma sa Starigradom. S druge strane, Bratstvo dočekuje Močile, gostuju kod Mladosti u Sigecu i kod Panonije u Peterancu i kod kuće će biti domaćin Tomislavu Radniku iz Svetog Ivana Žabna.