Subota, 20. travnja 2024.

PRVA ŽNL Miklinovčani slavili protiv Panonije, Đurđevčani u derbiju srušili Kunovčane

U subotu su odigrane prve dvije utakmice 22. kola Prve ŽNL koprivničko-križevačke.

U Đurđevcu smo gledali derbi između drugoplasiranog Graničara i vodećeg Bratstva iz Kunovca. Picoki su odigrali sjajnu utakmicu i pobijedili s 2:0 uz dva gola Zvonimira Fusića. Graničar je imao i najstrožu kaznu, ali Jan Fusić nije realizirao udarac s bijele točke.

Picoki su sada došli na samo šest bodova od Kunovčana, a do kraja se igraju još četiri utakmice.

U Miklinovcu je, pak, domaća momčad upisala iznimno važne bodove u borbi za opstanak protiv ovog proljeća neuvjerljive Panonije iz Peteranca, bilo je 3:1. Momčad Gorana Ogrizovića riješila je posao već u prvom poluvremenu. Naime, na odmor se otišlo rezultatom 3:0. Strijelci za Žutu podmornicu redom su bili Jurica Keser, Mate Milas i Stjepan Korenika. U nastavku je Panonija samo uspjela postići počasni gol.

Ostale utakmice 22. kola Prve ŽNL na rasporedu su u nedjelju.

RASPORED 22. KOLA PRVE ŽNL:

Graničar Đurđevac – Bratstvo Kunovec 2:0, Miklinovec – Panonija Peteranec 3:1, Osvit Đelekovec – Starigrad (nedjelja, 10.00), Mladost Sigetec – Močile, Lipa Hlebine – Tomislav Radnik SIŽ, Tomislav Drnje – Kalinovac, Sloga Koprivnički Ivanec – Drava NP (nedjelja, 17.00).